Лабораторією інноваційного розвитку ПРООН в Україні разом з Центром Розвитку Інновацій (Center for Innovations Developmen) серед 200 громад, що подали заявки на участь у проєкті, відібрано Конотопську міську ОТГ до проєкту-челенджу «Не пали – компостуй!».
Це проєкт для відповідальних громад, які прагнуть ефективно запобігати випалюванню стерні, опалого листя, органічних та інших садових і сільськогосподарських відходів у своїх спільнотах.
Щороку в Україні відбувається понад 56 тисяч пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях, як свідчать дані Державної служби з надзвичайних ситуацій України. Це завдає мільярдних збитків, забруднює повітря, знищує цілі екосистеми та забирає життя людей. У 2019 році непрямі збитки від пожеж в екосистемах склали близько 3,4 млрд грн; загинуло 84 людини.
Таку серйозну проблему неможливо подолати лише штрафами – необхідно шукати інноваційні шляхи її вирішення.
🌍Кожен може відстежити території загоряння на карті моніторингу пожеж:
А також Карта NASA:
Одне з ключових завдань даного проєкту – залучення активних громадян та експертів на волонтерських засадах до практичної роботи в рамках проєкту (розповсюдження інформації, моніторинг пожеж, залучення людей до компостування тощо).
📢Всі зацікавлені активні жителі громади, які хочуть взяти участь у проєкті як волонтери, пишіть на електронну пошту ekonomkonotop@ukr.net