Конотопський міськрайонний відділ ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» інформує, що починаючи з 25.03.2020р. по 06.05.2020р. всього захворіло на коронавірусну хворобу (COVID-19) як в місті, так і районі – 40 осіб, серед яких 14 випадків по місту Конотоп, 26 випадків серед мешканців сільської місцевості
– найбільше виявлено інфікованих на COVID-19 в с. Козацьке – 19 осіб,
– с. Духанівка – 4 особи,
– по 1 випадку в с. Попівка, Курилівка та Дубов’язівка.
Серед 40 захворівших – 2 жінок, у яких був тяжкий перебіг хвороби та мали супутні хронічні захворювання, померли ( с. Козацьке).
Слід відмітити, що впродовж останніх 10 днів з 27.04.2020р. як серед мешканців міста, так і сільської місцевості не було виявлено нових випадків захворювань на COVID-19, в т.ч.
– по с.Козацькому не були виявлені хворі та контактні на COVID-19 впродовж 4 останніх тижнів.
Початок захворювань на коронавірусну хворобу в с. Козацькому розпочався з 25.03.2020р. спалахом в сімейних вогнищах і продовжувався до 06.04. 2020р. Кількість інфікованих в 4 сімейних вогнищах зросло до 19 випадків.
В подальшому хворі на COVID-19 були виявлені в с.Попівка, с.Духанівка, с.Курилівка, які пов’язані з вогнищем села Козацьке.
Аналізуючи стан захворюваності в цілому по Конотопському району, серед всіх захворілих жінки склали – 57,5%, чоловіки – 42,5%, діти віком до 17 років склали – 15% (6 випадків).
Найбільше захворілих зареєстровано серед осіб старше 50-60 років – 55% .
Серед всіх інфікованих 15 захворівших отримували лікування в інфекційному відділенні Конотопської ЦРЛ ім. ак. М. Давидова, серед яких 6 хворих з тяжким перебігом, 9 хворих – середня ступінь тяжкості, решта 25 хворих – легкий перебіг, в т.ч. 2 медичних працівника інфекційного відділення Конотопської ЦРЛ.
Станом на 07.05.20 р. одужало 31 інфікований, серед яких – 8 хворих м. Конотоп, 23 хворих – мешканці сільської місцевості.
З метою своєчасного виявлення інфікованих серед осіб, у яких були пневмонії та прояви гострих респіраторних захворювань, а також серед контактних із вогнищ були проведені дослідження біологічного матеріалу (мазки з носоглотки) вірусологічною лабораторією ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) – у 454 осіб, виявлено позитивні результати – у 40 осіб, також лікувальною мережею було використано – 258 експрес тестів.
З метою попередження занесення та поширення коронавірусної хвороби COVID-19, на базі гуртожитку ДПТНЗ «Конотопській аграрний ліцей» функціонував обсерватор для осіб, які прибули із Росії і перебували на самоізоляції та під медичним спостереженням впродовж 14 днів з 14.04.20 р. по 29.04.20 р.
Фахівцями Конотопського міськрайонного відділу ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» з метою локалізації та попередження подальшого поширення захворювань на COVID-19 проводиться певна робота:
– організований своєчасний та повний облік всіх виявлених хворих на COVID-19 та осіб з підозрою на дану хворобу, згідно отриманих термінових повідомлень (ф №058/0);
– визначається перелік контактних осіб із зазначенням кордонів вогнищ;
– заповнюються епідкарти, які надаються до ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України»;
– щоденно надаються:
списки контактних осіб із вогнищ та осіб, прибулих із-за кордону, лікувальній мережі міста та району, начальнику Конотопського відділу поліції для проведення спостереження та самоізоляції впродовж 14 днів;
інформація про стан захворюваності райдержадміністрації, міському голові, СБУ, завідувачу сектору з питань охорони здоров`я міської ради;
– фахівці лабораторного центру приймають активну участь в засіданнях міських та районних комісій з питань ТЕБ та НС, в брифінгах щодо стану захворюваності на COVID-19 серед населення;
– у вогнищах с. Козацьке та м. Конотоп проводилась заключна дезінфекція фахівцями Конотопського міськрайонного відділу ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України».;
– продовжується активна санітарно-роз’яснювальна робота серед населення щодо профілактики захворювання на коронавірусну хворобу:
Надано статей в газети – 4.
Направлено інформацій на телебачення та радіо FM – 2.
Надавались інформації щодо захворюваності на COVID-19 на сайти міської ради та райдержадміністрації.
Незважаючи на зменшення числа лабораторно підтверджених захворювань на COVID-19, слід продовжити проведення обмежувальних заходів з метою попередження виникнення та подальшого поширення захворювань на коронавірусну хворобу серед населення Конотопського району.

За матеріалами завідувача відділення організації
епіддосліджень Конотопського міськрайонного
відділу ДУ «Сумський обласний лабораторний
центр МОЗ України» В.Грузинської