Урочистості з нагоди відзначення 76-ї річниці заснування Конотопського індустріально-педагогічного технікуму відбулись у понеділок, 27 вересня. З цієї нагоди було презентовано нову книгу про навчальний заклад «КІПТ. Погляди поколінь» молодої авторки Нателли ЧУМАК.
У зв’язку із карантинними обмеженнями, участь у заході мали змогу взяти не усі бажаючі, однак цього святкового дня фаховий коледж зібрав чимало гостей: науковців, творчих діячів, педагогів, представників влади, депутатів. Книга про КІПТ є своєрідним літописом з історії навчального закладу від його заснування до сьогодення, створеним невеличким авторським колективом – групою ентузіастів-любителів рідного краю. Ідея створення книги у її авторки виникла із бажання бути корисною громаді, створити щось незабутнє, вічне, залишитися назавжди в історії дорогого серцю навчального закладу. У цей день керівництво технікуму і саму авторку книги вітав міський голова Артем СЕМЕНІХІН. Емоції переповнювали очільника Конотопа, коли він згадував свої роки навчання у закладі. Зокрема, міський голова зазначив, що саме технікум дав йому шлях у життя, саме тут професійними і толерантними педагогами було закладено фундамент його успішності у подальшій суспільно-політичній роботі і у роботі на посаді Конотопського міського голови. Від міської ради А.Семеніхін подарував рідному закладу цінний подарунок та вручив подяки директору коледжу та авторці новоствореної книги, натомість у подарунок на згадку отримав примірник нової книги. Іще, з нагоди дня народження технікуму, А.Семеніхін привітав свою наставницю, колишню викладачку і куратора групи Надію ЖМУД.
Надзвичайно щиро і зворушливо говорила про своє «дітище» Нателла ЧУМАК. Вона розповіла, як народжувалася книга, як збиралися матеріали, яких титанічних зусиль доклали усі без виключення натхненники, хто працював над її створенням – від перших архівних матеріалів до самого друку. Безліч зустрічей, сотні телефонних дзвінків, поїздок, безсонні ночі, безкінечне вивірення тексту, робота із фотоматеріалами… Але воно було того варте, адже, як зазначила авторка, їй досі не віриться, що вийшло, а вийшов – справжній шедевр! У своєму виступі пані Нателла подякувала усім, хто дотичний до створення книги, і висловила сподівання, що цей своєрідний літопис з історії технікуму буде слугувати як пам’ять для багатьох наступних поколінь студентів і для усіх охочих ознайомитися з історією видатного навчального закладу Конотопа, який виховав цілі сім`ї талановитих, професійних людей і досить багато відомих особистостей, які славлять наше місто по усій Україні і далеко за її межами. Безліч теплих слів звучали із вуст усіх виступаючих, хто завітав розділити свято Дня народження технікуму. Подарунки, квіти, чудова музика – усе це створювало справжню творчу, урочисту атмосферу. З нагоди свята, з нагоди виходу у світ нової книги про навчальний заклад, звернувся до присутніх і директор фахового коледжу Дмитро КОСЕНКО. Він говорив про успіхи навчального закладу, про перспективи розвитку, про талановитих студентів і випускників, подякував усім, хто допоміг створити цю неймовірно цікаву книгу про історію КІПТу. Особливу подяку висловив директор тендітній, чарівній і надзвичайно талановитій авторці книги «КІПТ. Погляди поколінь» Нателлі ЧУМАК. Тож, полиці літературних скарбів Конотопщини поповнилися іще одним дивовижним нарисом з історії рідного краю про відомий у місті навчальний заклад – Конотопський індустріально-педагогічний фаховий коледж СумДУ (КІПТ). Примірники книги «КІПТ. Погляди поколінь» відтепер можна знайти у найкращих бібліотеках нашої країни: Національній бібліотеці імені В.І.Вернадського, Книжковій палаті України, Харківській державній науковій бібліотеці імені В.Г.Короленка, державній історичній бібліотеці, бібліотеці КІП ФК СумДУ.