13.12.2019 біля пам’ятного знаку по проспекту Червоної Калини відбувся мітинг з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Настоятель Собору Різдва Пресвятої Богородиці Отець Павло та настоятель Храму Святого мученика Івана – воїна Отець Степан прочитали заупокійну молитву за померлими внаслідок Чорнобильської катастрофи та побажали учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та їхнім сім’ям здоров’я, миру і злагоди.
У своїй промові міський голова Артем Семеніхін зазначив: «…Кожна людина, яка доклала зусиль до того, щоби подолати наслідки Чорнобильської катастрофи, заслуговує особливої шани. Я вдячний усім ліквідаторам, які тут присутні, які проживають у нашому місті, області, країні, і тим, хто назавжди залишився з нами душею – вони усі потрапили у справді квітуче і щасливе місто, як сказав Отець Павло. Я пишаюся і вдячний усім, хто ціною власного здоров’я і життя тоді зберіг цей світ для нас, і тим, хто зараз боронить наш мир і спокій …».
Заступник Сумської обласної організації інвалідів та ветеранів Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Олександр Шешеня нагадав присутнім історію про страшну трагедію невеличкого міста Чорнобиль, яка стала трагедією світового масштабу. Він подякував усім ліквідаторам за неоціненний внесок в ім`я життя і здоров`я людства і висловив сподівання, що держава надалі буде належним чином допомагати ліквідаторам, адже тоді саме вони проявили справжній героїзм, справжню синівську любов до Батьківщини і урятували усіх нас від неминучої смерті.
Пам’ять загиблих внаслідок Чорнобильської катастрофи вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку.