Палац культури заводу «Червоний металіст».
Пам’ятка розташована за адресою: проспект Червоної Калини,7. На державному обліку перебуває як пам’ятка архітектури та містобудування, відповідно до наказу Міністерства культури, молоді та спорту України від 10.02.2020 №630 «Про занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України». Охоронний номер – 2866-См.
Будівля споруджувалась в період відбудови та реконструкції міста після Другої світової війни для робітників та службовців найбільшого промислового підприємства Конотопу – електромеханічного заводу «Червоний металіст» за типовим проектом 1943 року. Автор проекту – архітектор-художник Я.Корнфельд. Суттєвим перебудовам не підлягав. Нині має назву «Конотопський міський будинок культури «Зоряний» і використовується за прямим призначенням.
Розташований у центрі міста, неподалік підприємства, на ділянці, що займає всю глибину кварталу між проспектом Червоної Калини і вулицею Виконкомівською.
Має симетричну загальну композицію і просту прямокутну конфігурацію в плані. Будівля двоповерхова з підвалом. На першому поверсі за проектом розміщуються невеликий касовий та великий загальний вестибулі з гардеробами і парадними сходами, фойє, кулуари, зала для глядачів на 500 місць, сцена зі складами декорацій та трьома артистичними гримерними, туалети. У передній частині будівлі на першому поверсі первісно були розміщені більярдна та кімната правління клубного закладу, нині – службові приміщення. На другому поверсі – кулуари, аудиторія на 110 місць, кімната адміністрації клубу, гурткові кімнати, а при сцені – артистичні гримерні.
У зовнішньому вигляді будинку знайшла відображення найбільш поширена гілка ретроспективного творчого напрямку в архітектурі першого повоєнного десятиліття – орієнтація на традиції вітчизняного класицизму. Це відчувається, перш за все, в загальній композиції та деталях чолового (торцевого) фасаду, зверненого до проспекту Червоної Калини. Він має пілястри і увінчується фронтоном, у якому зроблено своєрідний півциркульний отвір. Проте, більш привабливі в архітектурно-художньому відношенні бічні (повздовжні) фасади, в композиції яких досягнуто органічне сполучення центральних портиків і плоских частин фасадів.
При спорудженні будинку застосовувались в основному традиційні технічні засоби. Підмурки бутові, стіни цегляні тиньковані зсередини і ззовні, міжповерхові перекриття та перегородки дерев’яні, сходи залізобетонні, дах двосхилий з дерев’яними кроквами і залізною покрівлею. Ширина корпусу по чоловому фасаду – 27,8 м. Глибина його (протяжність бічних фасадів) – 58 м.
На даний час в будівлі розміщено Конотопський міський будинок культури «Зоряний».