Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області розроблені рекомендації населенню щодо поводження з використаними масками та гумовими рукавичками.

Умовами карантину встановлені вимоги щодо забезпечення протиепідемічних заходів, в результаті проведення яких утворюється значна кількість відходів використаних медичних масок та рукавичок одноразового застосування. Вони можуть становити загрозу поширення інфекції для населення, оскільки на поверхні протягом певного часу (до 8 годин) можуть виживати віруси та для довкілля, якщо не дотримуватися правил їх безпечного збирання та утилізації.

Для цього слід додержуватися простих рекомендацій:

Населенню:

використані маски та рукавички обережно зняти зовнішньою стороною всередину;

якщо ви доглядаєте за хворим в амбулаторних умовах – маску знімати, згорнувши внутрішньою стороною всередину та не розгортаючи видалити до ємності для збирання твердих побутових відходів (далі – ТПВ);

в разі необхідності заміни використаних засобів захисту та гігієни (масок, рукавичок, серветок та хустинок) на вулиці, загорнути їх в листок паперу, що унеможливить перенесення вітром та видалити у найближчий сміттєвий бак чи контейнер;

не рекомендується викидати їх безпосередньо до сміттєвих урн;

якщо використовуються тканинні (марлеві) маски багаторазового використання, необхідна їх заміна кожні 2-3 години.

Використані маски зібрати окремий пакет, в кінці дня випрати і випрасувати.

Після використання всіх індивідуальних засобів захисту необхідно ретельно вимити руки з милом або обробити їх антисептиком.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють обслуговування населення в умовах карантину:

забезпечити збирання використаних працівниками масок та рукавичок одноразового використання в окремий пакет. В кінці зміни забезпечити його утилізацію разом з ТПВ, герметично зав’язавши пакет.

При використанні масок багаторазового вжитку – дотримання термінів заміни масок (не рідше 1 разу на 2-3 години або при забрудненні), централізоване або індивідуальне прання та прасування.