Всесвітній тиждень космосу розпочинається 4 жовтня, в День початку космічної ери людства, та триває до 10 жовтня.

Подія приурочена до успішного запуску першого в світі штучного супутника Землі (керівник проєкту – українець Сергій Корольов), який був виведений на орбіту 4 жовтня 1957 року, а також до набрання чинності 10 жовтня 1967 року Договором про принципи діяльності держав з дослідження і використання космічного простору, включаючи Місяць та інші небесні тіла.

Україна приєдналася до цього Договору 22 травня 1967 року.

З цієї нагоди пропонуємо дізнатися про 5 найцікавіших небесних подій другого місяця осені:

7 жовтня — метеорний потік Драконіди.
Незвичний зорепад, оскільки найкраще ним милуватися ввечері, а не перед світанком. Він проходить щорічно з 6 по 10 жовтня і досягне піку в ніч на 7 жовтня.

8 жовтня — Меркурій у найбільшій західній елонгації.
Найкращий час для спостереження за першою планетою від Сонця, оскільки на світанковому небі вона перебуватиме у найвищій точці над обрієм.

9 жовтня — Мисливська повня.
Жовтнева повня отримала свою назву через сезон полювання, який розпочинався у цей час в багатьох народів Європи та Америки.

21 жовтня — метеорний потік Оріоніди.
Цей зорепад проходить щорічно з 2 жовтня до 7 листопада. Його пік припаде на ніч 21 жовтня та ранок 22 жовтня.

25 жовтня — часткове сонячне затемнення.
Цього дня о 13:30 можна буде спостерігати часткове сонячне затемнення на всій території України. Найкраще його буде видно на Сході, де максимальна фаза сягне 68%.

Докладніше про ці та інші астрономічні події можна дізнатися за посиланням: https://universemagazine.com/golovni-astronomichni-podiyi-zhovtnya-2022-