Саме так про себе говорить ювіляр Шаміль Мулламович АКІЧЕВ. Відомому краєзнавцю, члену Національної спілки краєзнавців України та Національної спілки журналістів України, науковому співробітнику краєзнавчого музею сьогодні виповнюється 70 років. Тож привітати ювіляра прийшли представники міської та районної влади, колеги, друзі.
Урочистості пройшли у залі краєзнавчого музею. Слова вітання та квіти від очільника міста Артема СЕМЕНІХІНА передала імениннику перший заступник міського голови Людмила ІГНАТЕНКО.
На святковому заході згадували цікаві події з життя, пов’язані із Шамілем Мулламовичем, висловлювали свою подяку за плідну працю видатного краєзнавця Конотопського краю, адже вже протягом багатьох років він віддано працює на краєзнавчій ниві та своєю подвижницькою працею є прикладом відданого служіння обраній справі.
Шаміль АКІЧЕВ народився в м. Чебаркуль Челябінської області 28 вересня 1951 року. Дитинство пройшло в переїздах у Пермській, Південно-Сахалінській областях. У 1962 році сім’я переїхала до міста Конотоп. З дитинства цікавився історією та географією, мріяв стати археологом.
Після закінчення у 1969 році школи №4 працював слюсарем в цеху №19 на Конотопському заводі «Червоний металіст», потім на електромеханічному заводі в м. Пермь. У 1971 році вступив на денне відділення історичного факультету Пермського державного університету. Брав активну участь у археологічних експедиціях на Уралі і Криму, проходив практику в архівах та музеях Пермської області.
Після закінчення вишу в 1976 році повертається в Конотоп до батьків. Був екскурсоводом Конотопського бюро подорожей і екскурсій. 25 років працював вчителем історії, суспільствознавства і правознавства у школі села Чорноплатове Конотопського району. І колишні учні, хоча минули роки, і до сьогодні не забувають свого вчителя та наставника.
На життєвому шляху, нашого ювіляра, завжди підтримує дружина – Ніна АКІЧЕВА, а також діти: син Андрій та дочка – Марина, і двоє прекрасних онуків – Надійка та Карім.
Займатися краєзнавством Шаміль АКІЧЕВ почав з 1976 року. За плідну, клопітку працю отримав звання «Почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців», та увійшов до складу Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців та Національної спілки журналістів України.
Із 2005 року працює науковим співробітником Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського. Займаючись дослідницькою роботою, постійно надає наукові консультації краєзнавцям, музейникам та науковцям України. Є учасником Всеукраїнських та Міжнародних конференцій, автором понад 650 історико-краєзнавчих публікацій.
Для пошуку та збору матеріалів з історії краю до книги «Звід пам’ятників історії та культури України. Сумська область» та створення хронології пам’ятних дат історії Конотопщини постійно працював в державних архівах Конотопа, Ніжина, Сум, Чернігова, Дніпропетровська, Харкова, Києва.
Коло його історичних досліджень багатопланове. Шаміль АКІЧЕВ є одним з авторів науково-популярних видань з історії краю: «Конотопщина: час, події, долі» (Київ, 2005), «Конотоп на перехресті шляхів» (Київ, 2010) та збірки краєзнавчо-публіцистичних матеріалів «Конотопщина- рідний край» (Суми, 2016), автором історико- популярного видання «Пам’ятні дати з історії Конотопщини» (Харків, 2019).
Про нього було знято фільм «Татарський син українського народу», який зайняв ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі телевізійних фільмів. Безпосередньо брав участь у зйомках фільму «Конотопська битва. Імені Виговського».
На даний час працює над створенням нової краєзнавчої книги – «Річка Хронос. Конотоп» до якої мають увійти нові, маловідомі факти з історії краю. На даний момент займається складанням картотеки про видатних людей Конотопа та Конотопського району.
Краєзнавство, як історична наука, було і до сьогодні залишається для Шаміля Мулламовича АКІЧЕВА яскравою частинкою його життя, його натхненням та постійним рухом вперед до нових відкриттів та наукових звершень. За свою активну пошукову і краєзнавчу роботу наш ювіляр отримав численні відзнаки.
Це людина, яка самостійно торує свій шлях, одержує задоволення від праці, не зупиняється на досягнутому. Тож міцного здоров’я Вам, шановний Шамілю Мулламовичу, родинного добробуту, натхнення та успіхів у справі всього вашого життя!