14 грудня 2023 року відзначився складними погодними умовами, що зумовлені циклоном на ім’я Vahja: йшов сильний сніг, який супроводжувався поривами вітру та переходив у мокрий сніг, а увечері вже падав дощ.

За спостереженнями метеорологічної станції Конотоп Сумського ЦГМ та інформацією техніка – агрометеоролога І категорії Анастасії БРАТУХИ, кількість опадів у Конотопі за добу становила 31,9 мм. Висота снігового покрову на 20 год. досягла позначки 37 см, о другій годині ночі вона знизилась до 35 см.

Вдень, близько 14.00 год., сильний сніг досяг критерію стихійного метеорологічного явища ІІ рівня (помаранчевий), такого характеру стихійне явище відмічається ВТРЕТЄ за останні 5 років.

Все це супроводжувалося штормовим вітром, максимальна сила поривів якого досягала 12 м/с.

Температура повітря коливалася, від +1,5° тепла вночі, до -7° морозу вранці. Також були відмічені дощ та ожеледь.

Як зазначила українська метеорологиня, телеведуча Наталка Діденко, погода 14-го грудня вирішила додати своїх приправ до українського зимового кошика екстремальних подій та явищ.

Середня висота снігового покриву на ранок 15 грудня продовжує становити 35 см

Додатково: Висоту снігового покриву на метеостанції визначають за допомогою постійних рейок. На метеомайданчику встановлено три рейки, на відстані 10 м, що утворюють рівносторонній трикутник. За трьома показниками визначають середню висоту снігового покриву.