19 червня Конотопську громаду з робочим візитом відвідала делегація від Міжнародної організації з міграції (МОМ) на чолі з проєктним менеджером (Еріа координатором Північно-східного регіону) Робертом МОМІНІ.

Головна мета візиту – початок співпраці з Конотопською громадою за новим проєктом “Життєздатність+: Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни”.

Цей проєкт буде реалізовано в 12-ти обраних громадах України, з них 4- на Сумщині: Конотопська, Охтирська, Тростянецька та Сумська.

Він розрахований на три роки та включає наступні цільові результати:

-забезпечення економічної стійкості шляхом покращення доступу до засобів до існування;

-забезпечення соціальної стійкості;

-розвиток хабів, центрів та соціально-економічні мережі.

Конотопська громада спільно з експертами проєкту працюватиме над розробкою програмного документу, що включатиме пріоритетні напрямки для відновлення.

Під час зустрічі з міським головою Артемом СЕМЕНІХІНИМ делегація обговорила питання співпраці та впровадження проєктних активностей у Конотопі.

Конотопська громада тривалий час співпрацює з МОМ, і організація вже допомагала громаді високовартісним обладнанням для функціонування міської системи водо- та теплопостачання, непродовольчими товарами для медичних закладів, наборами для ВПО та для облаштування укриттів освітніх закладів, котельнею на альтернативному паливі.
Загальна вартість цієї допомоги становить майже 30 млн.грн.