У вівторок, 17 серпня, в адмінбудівлі Конотопської міської ради відбулась спільна нарада міського голови Артема СЕМЕНІХІНА, голови районної державної адміністрації Олександра БЕСКОРОВАЙНОГО з головами територіальних громад Конотопського району та за участі представників Роменської міської ради.

Обговорювали питання співпраці та перспективи підписання Меморандуму про співпрацю між територіальними громадами відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад». Одним із головних питань порядку денного стало обговорення будівництва сміттєпереробного заводу на території Конотопської міської громади.

Звертаючись до присутніх, Конотопський міський голова Артем СЕМЕНІХІН наголосив на необхідності об`єднання зусиль територіальних громад для реалізації таких проєктів.

«Ми зібралися тут, аби обговорити важливу проблему сьогодення – утилізації сміття. Перш за все, це стосується міст нашого району, де накопичується великий об’єм сміття. У Конотопі це дуже актуально, і, вважаю, буде цікаво, скажімо, для Путивля, Бурині, Кролевця та інших громад Конотопщини, бо рано чи пізно це торкнеться усіх. Наше управління економіки плідно попрацювало у даному напрямку, і Конотоп отримав шанс на будівництво сміттєпереробного заводу. Для того, щоб завод повноцінно працював, необхідний великий об’єм сміття для переробки, у Конотопі цього буде недостатньо, тому ми пропонуємо співпрацю, і кожній громаді, яка знаходиться територіально поруч з Конотопом, це буде вигідно. До речі, даний проєкт підтримано Сумською облдержадміністрацією», – зазначив очільник Конотопа.

Голова райдержадміністрації Олександр БЕСКОРОВАЙНИЙ підтримав ідею співробітництва між громадами. Він наголосив, що реалізація проєкту поводження з відходами є доброю і благородною справою, це дає нові перспективи для кожної громади у напрямку подолання проблеми утилізації сміття, але тільки спільними зусиллями громад вдасться реалізувати даний проєкт та інші проєкти розвитку територій Конотопського району.

Довідково: 30 березня 2021 року управлінням економіки міської ради було підготовлено заявку для участі у процесі відбору об’єкту для реалізації пілотного проєкту (створення концепції проєкту та звернення до спонсорів) з метою модифікації системи поводження з відходами.

Конкурсний відбір проводився Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, що співпрацює з Данським технологічним інститутом у рамках української частини глобального проєкту «Technology Needs Assessment» (TNA).

Заявки розглядалися протягом 3-х місяців. У липні було пройдено онлайн співбесіди з експертами проєкту, залучено Сумську ОДА. У результаті – Конотопська громада стала партнером проєкту.

Управлінням економіки міської ради для учасників заходу було підготовлено презентацію проєкту та роздатковий матеріал. За підсумками обговорення, учасниками наради підписано протокол про наміри спільної реалізації проєкту поводження з відходами у громадах.

Протокол підписали міський голова Конотопа А.СЕМЕНІХІН, голова райдержадміністрації О.БЕСКОРОВАЙНИЙ, керівництво Дубов`язівської селищної, Бочечеківської та Попівської сільських рад, Буринської міської ради.

Решта голів громад, які з поважних причин не були присутні на нараді, також з розумінням поставилися до важливості співпраці у напрямку поводження зі сміттям та погодилися розглянути можливість підписання даного протоколу.

Об`єднавши матеріальні, технічні, кадрові можливості з метою реалізації даного проєкту, територіальні громади у майбутньому зможуть вирішити проблеми з утилізацією сміття.

Присутня на нараді начальниця управління економічного розвитку Роменської міської ради Юлія ЯНЧУК подякувала за можливість партнерства із Конотопом. Вона, зокрема, зазначила, що Ромни також уже не перший рік працюють над питанням утилізації сміття, розглядаються можливості участі у подібних проєктах, але Конотоп все- таки нас випередив, – зауважила посадовиця.

Отже, перший крок до співробітництва громад Конотопського району здійснено. Підписання протоколу про наміри – це уже впевнений початок шляху спільного розвитку.