Конотопське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області інформує:
02 лютого 2021 року Конотопським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області (далі Конотопське відділення) пройшов семінар-навчання для сімейних лікарів КНП КМР «Конотопської центральної районної лікарні ім. ак. М. Давидова» з питань повідомлення про гостре професійне захворювання, організації лікування, медичної реабілітації та забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання лікарськими засобами та виробами медичного призначення.
До виступу була запрошена начальник Конотопського відділення Галина Листопад, яка надала відомості про клінічно підтверджені випадки гострого професійного захворювання (отруєння) внаслідок зараження коронавірусною інфекцією COVID-19, що обліковуються в Конотопському відділенні та розповіла про те, що у разі звернення до сімейного лікаря медичного працівника зі скаргою на стан здоров’я, необхідно з’ясувати, чи протягом 14 днів до появи цих симптомів медичний працівник мав контакти з підтвердженим або ймовірним випадком COVID-19. Також, Г.Листопад, повідомила, що медпрацівник має обов’язково повідомити вище вказану інформацію та звернути увагу сімейного лікаря на те, що ці контакти були професійними, тобто є підстави для висновку щодо наявності підозри на гостре професійне захворювання. У разі виявлення лабораторно підтвердженого випадку інфікування COVID-19 медичного працівника або іншого працівника, що залучений у роботі з надання медичної допомоги хворим на COVID-19 або у здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, необхідно сформувати екстрене повідомлення про звернення потерпілого, з посиланням на нещасний випадок/гостре професійне захворювання (отруєння). Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМУ від 17 квітня 2019 р. № 337 встановлена форма екстренного повідомлення.
З питання організації лікування, медичної реабілітації та забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання лікарськими засобами та виробами медичного призначення ознайомила присутніх заступник начальника відділення – начальник відділу медичних та соціальних послуг Оксана Брагінець, яка проінформувала, що право на отримання медико-соціальних послуг за рахунок коштів Фонду має кожен потерпілий внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання за наявності визначеної потреби. 5 потерпілих були проліковані і забезпечені медичною реабілітацією за рахунок коштів Фонду соціального страхування України упродовж 2020 року. Лікарськими засобами та виробами медичного призначення забезпечено 17 осіб. Лікування та подальша медична реабілітація, а також препарати та вироби медичного призначення за прямими наслідками страхового випадку, потреба в яких визначена МСЕК та лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, фінансуються Фондом у повному обсязі з метою якнайшвидшого відновлення здоров’я застрахованої особи. Детально зупинилась на переліку та оформленню медичних документів, необхідних для проведення фінансування витрат на вказані цілі, вказаними в Положенні про організацію лікування, медичної реабілітації та забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання лікарськими засобами та виробами медичного призначення, затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України 09.06.2010 № 18.