09.02.2021 в малій залі Конотопської міської ради відбувся прес-брифінг за участі представників місцевих ЗМІ, начальника управління економіки міської ради Л.Гапєєвої, заступника начальника управління житлово-комунального господарства А.Колесникова, начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та взаємодії з правоохоронними органами С.Мусієнка, з питань:
– підписання за ініціативою Президента України В.Зеленського 9 лютого 2021 року Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам України, що забезпечить стале проходження цього опалювального сезону та підготовку до наступного;
– функціонування пунктів обігріву на території Конотопської ОТГ.
Стосовно першого питання, зокрема начальник управління економіки міської ради Л.Гапєєва зазначила: «Сьогодні сталася важлива подія: за ініціативи Президента України В.Зеленського, між Кабінетом Міністрів України, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), НАК «Нафтогаз України» і керівниками українських міст підписано Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Згідно з цим документом, до кінця опалювального сезону 2020-2021 років українці безперебійно отримуватимуть опалення у свої домівки, вартість послуги постачання теплової енергії та постачання гарячої води у багатоквартирні будинки протягом опалювального сезону 2020-2021 років не зміниться».
Заступник начальника управління житлово-комунального господарства, у свою чергу, зауважив: «Згідно даного Меморандуму, підприємства теплопостачання гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла і постачання його в домівки українців упродовж всього опалювального періоду 2020-2021 років. Для підприємств теплопостачання передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсація різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованої в тарифах за тепло. Уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуться на органи місцевого самоврядування. НАК «Нафтогаз України» розробить та запровадить до 1 вересня 2021 року довгострокові цінові пропозиції для забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання. Це дозволить уникнути цінових коливань протягом опалювального сезону 2021-2022 років».
Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та взаємодії з правоохоронними органами С.Мусієнко повідомив інформацію про пункти обігріву, які знаходяться на території Конотопської ОТГ та запевнив містян, що у разі необхідності усі пересічні громадяни безперешкодно можуть скористатися даними пунктами обігріву, а також у разі потреби отримати необхідну допомогу фахівців. З інформацією з даного питання більш детально можна ознайомитися за посиланням: