ГО «Міжрегіональний інститут розвитку громад» та Фонд Східна Європа підписали грантову угоду, яка передбачає поєднання фінансових, технічних та організаційних зусиль, направлених на реалізацію заходів проєкту «Громадські технології для розвитку громадського бюджету у Конотопській МТГ», що  увійшов у десятку переможців  конкурсу,  оголошеного у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому».

 

Впровадження інноваційних механізмів залучення мешканців до процесів управління Конотопською громадою розпочалося у 2019 році, з запуску тестового циклу громадського бюджету. Результати аналізу його ефективності та корективи, зумовлені викликами пандемії COVID-19, коли взагалі існування громадського бюджету, можливе лише при забезпеченні якісної електронної взаємодії влади та громади, знайшли відображення у конкретному проєкті під назвою: «Громадські технології для розвитку громадського бюджету у Конотопській МТГ».

Грантовий проєкт, загальною вартістю 187,4 тис.грн., розроблявся і реалізовуватиметься на засадах партнерства з управлінням економіки Конотопської міської ради, та направлений на створення умов для ефективної електронної взаємодії громадян з міською владою у процесах громадського бюджету шляхом використання інструменту civic tech «Громадський бюджет».  Активна фаза проєкту вже розпочалася та  триматиме протягом 6 місяців.  Проєктом  передбачається:  формування місцевої нормативної бази; підключення до електронної системи «Громадський бюджет» платформи EDEM; формування та укомплектування обладнанням пересувних пунктів для електронного голосування;  проведення on-line тренінгів. Окрема увага приділятиметься популяризації громадського бюджету.

Проєкт «Громадські технології для розвитку громадського бюджету у Конотопській МТГ»  є   партнерським рішенням, що дозволить змінювати громаду на краще!

Довідково:  Сivic tech (громадські технології) – цифрові інструменти, що спрощують комунікацію між державою і громадськістю та залучають громадян до вирішення актуальних проблем місцевого чи національного значення. Громадський бюджет  – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення громади та голосування за них.

Проєкт «Громадські технології для розвитку громадського бюджету у Конотопській МТГ» реалізується ГО «Міжрегіональний інститут розвитку громад» у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

Національну платформу е-демократії E-DEM створено Фондом Східна Європа в межах швейцарсько-української Програми EGAP.