Україна вийшла з посиленого карантину та повертається до «помаранчевої зони». А отже, за дотримання карантинних обмежень з 25 січня знову дозволено працювати УСІМ закладам культури.
Можливість для закладів поновити свою роботу – довгоочікувана. Але коронавірус продовжує бути загрозою для українців, тому ми закликаємо мешканців поставитися відповідально до карантинних обмежень, зокрема, в галузі культури, аби не допустити повторення локдауну. Під час культурних та мистецьких заходів продовжуємо пам’ятати про маски та соціальну дистанцію. Культурний онлайн продукт – цікава річ, але ми вже втомилися від відсутності нашого любого глядача та слухача, багато потрібно встигнути – насамперед, у ставленні до культури, бо саме вона рухає країну вперед та об’єднує. Створення креативних хабів, осучаснення бібліотек і будинків культури, відродження та підтримка народних ремесел, зміна підходів у мистецькій освіті, прокладення шляху культурно-історичної спадщини до об’єктів на рівні туристичних магнітів. Вже на початку 2021 року до Українського культурного фонду відділом культури і туризму у рамках грантової програми «Інклюзивне мистецтво» подані дві заявки «Ляльковий театр із залученням митців з інвалідністю» на суму грантових коштів –200,0 тис.грн. та «Етно-центр «Ремісниче містечко» на суму – 192,0 тис.грн., у рамках грантової програми «Культура. Туризм. Регіони» подано заявку «Інтеграція у сферу туризму автентичного німецького командного бункеру часів ІІ Світової війни» на суму грантових коштів – 313,35 тис.грн. Після втілення цих трьох проектів планується залучити в галузь культури у 2021 році більш ніж 700,0 тис. грн. позабюджетних інвестиційних коштів та відкрити нові сучасні культурні простори для мешканців громади.
Галузь потужно готується до відзначення 30-річчя незалежності України. Вже розпочалася робота з підготовки до проведення спільного історично-краєзнавчого проекту з м. Ніжином – триденної Міжнародної науково-практичної конференції з дослідження пам’яток козацької доби, яка відбудеться у вересні.
Клубні заклади розпочали підготовку концертно-видовищних заходів. В Конотопському міському будинку культури «Зоряний» у лютому заплановано проведення низки заходів, серед них: 12.02.2021 – святкова концертна програма “На крилах любові”, присвячена Дню закоханих. Гарного відпочинку та святкового настрою додасть кав’ярня-пекарня Франсуа.
22.02.2021 відбудеться вистава-ілюзія «Чотири привиди» з нагоди ІІ річниці заснування театральної студії «Купе №5». «Ця вистава має глибокий філософський зміст. Ми хочемо донести глядачам, що ми часто витрачаємо час на дрібниці. Ми думаємо про комерційну вигоду, а мали б здійснювати заховану в середині нас мрію», – зазначає режисер-сценарист Світлана Зінов’єва. Незабаром, у березні будемо чекати ще на одну виставу театральної студії “Купе №5”, точніше, прем’єру вистави, з нагоди Міжнародного дня театру.
26.02.2021 в «Зоряному» – прем’єра вистави «Лісова пісня» з нагоди 150-ї річниці з Дня народження видатної української поетеси та громадської діячки Лесі Українки.
Також, з онлайн режиму в офлайн перейшли творчі колективи МБК «Сучасник», розпочавши свою роботу в звичайному режимі, згідно розкладу.
Розпочалась активна робота хореографічних колективів, щодо розробки хореографічних номерів до заходів.
28.01.2021 керівником театральної студії «BRAVO» Анастасією Письменною проведений цікавий майстер-клас по виготовленню слаймів.
З нагоди дня всіх закоханих, 11 лютого 2021 року в МБК «Сучасник» планується інтерактивно-розважальне шоу «Кльова пара». В програмі – виступи кращих творчих колективів міста, цікаві конкурси, гумор та море позитивних емоцій. Також творча команда «Сучасника» розпочала роботу над підготовкою щорічного традиційного фестивалю танцювальних колективів ім.В.Бондаренко.
Бібліотеки міста з 25 січня 2021 року також відкрили свої двері для користувачів. Хто завітає до бібліотек, зможе знайти для себе відповідні пропозиції, до послуг користувачів: видача книг, періодичних видань, буклетів, доставка книг для людей з обмеженими можливостями, підготовка довідок – фактографічних, бібліотечно-бібліографічних, тематичних, інформаційних, для навчання – підготовка рефератів, інформації, оформлення курсових, дипломних робіт, допомога по створенню презентацій, онлайн майстер-класи для дітей, індивідуальні довідки, інформації для вчителів, інформаційні технології – ксерокопіювання документів з фондів бібліотек, навчання з цифрової грамотності, спілкування з друзями через «Skapy», «Zoom», сканування документів, роздрукування документів з різних носіїв інформації, обслуговування користувачів на відстані. У бібліотеці можна отримати корисну пораду з питань соціально-урядової політики, які користувачі отримують з інформаційних ресурсів шляхом створення тек-досьє з актуальних тем: «Пенсійна реформа», «Земельне законодавство», «Соціальний захист населення», тощо. Бібліотека – це єдине місце, де можна безкоштовно отримати відповіді на питання, які тебе хвилюють.
Наразі, готується проект «БібліоХаб» із створення креативного хабу в центральній міській бібліотеці. Це безкоштовна альтернатива Інтернет-кафе та платним коворкінговим центрам для конотопців всіх вікових категорій, де, крім користування стаціонарними комп’ютерами (планшети, ноутбуки), є Wi-Fi, можна читати книги, влаштовувати тематичні зустрічі, тренінги, майстер-класи тощо. Бібліотека є публічним закладом, доступним для населення. Одного разу створивши БібліоХаб, можна ним користуватися постійно.
У краєзнавчому музеї запроваджуються нові форми роботи з відвідувачами, які дають можливість зменшити контакти співробітників закладу з екскурсантами, що відповідає вимогам протиепідемічних заходів, а саме, екскурсійне обслуговування по експозиції краєзнавчого музею та його відділів у формі квестів з QR кодами.
Також, розроблені нові осучаснені пішохідні та автобусні екскурсії «Сторінки історії рідного міста», «Вулицями старого міста», «Історія міста Конотоп від сивої давнини до сучасності», комплексна екскурсія з відвідуванням, пам’ятника, могили М.І.Драгомирова на погості Вознесенської церкви «Стежками М.І.Драгомирова».
Музичні школи розпочали уроки в штатному режимі, юні музиканти мають змогу навчатися грі на музичних інструментах у своїх ошатних навчальних класах, співати сольно та у хорі, брати участь у різноманітних творчих мистецьких колективах.
Сьогодні заклади культури міста працюють та відкриті для відвідувачів.
Нагадуємо, що всі заходи відбуватимуться з урахуванням та дотриманням карантинних вимог.