До 361-ї річниці перемоги війська під проводом гетьмана Івана Виговського у Конотопській битві, міська бібліотека для дітей оформила тематичний куточок «Україна – славний край козацький».
Битва під Конотопом 1659 року – одна з героїчних сторінок нашої історії. Ми повинні знати про цю подію і пам’ятати про козацьку славу, про мудрість гетьмана Івана Виговського, завдяки діям якого російське військо було розгромлено біля села Шаповалівка. Поразка під Конотопом справила величезний деморалізуючий вплив як на тогочасне російське суспільство, так і на офіційну Москву.
Конотопська битва – символ боротьби за свободу, єдність та суверенність рідного краю. І сьогодні ми вшановуємо загиблих на полі Конотопської битви – наших земляків та їх союзників – кримських татар і пам’ятаємо про героїв нинішньої війни на сході України. Історія свідчить, що українську волелюбність і незалежність ніхто і ніколи не зможе побороти. То ж будемо гідними пам’яті своїх славних предків, які виборювали свободу Української держави.