24.08.2021 у Конотопі відбулись загальноміські урочистості з нагоди відзначення 30-річниці відновлення незалежності України.
До містян звернувся міський голова Конотопа Артем СЕМЕНІХІН, який наголосив на тому, що місце обрання проведення урочистостей є дуже символічним, адже Т.Г.Шевченко є Великим Пророком Української нації. «Саме Кобзар у своїх творах пророчив незалежність Україні, з його віршами на вустах наш народ споконвічно виборював свою волю, захищав недоторканість кордонів нашої держави. Ми маємо тисячолітню історію боротьби за незалежність, і ця боротьба триває. Сьогодні ми святкуємо тридцятиріччя саме відновлення нашої незалежності, бо за часів наших пращурів Україна вже була незалежною могутньою державою, а ми, прийдешні покоління, маємо наслідувати подвиги нашого героїчного минулого в ім’я щасливого майбутнього Великої Незалежної України», – зазначив міський голова.
Молитву за Україну проголосив присутній на урочистому зібранні настоятель Свято-Миколаївського храму села Підлипне, пластовий капелан, митрофорний протоієрей Отець Ігор. До заходу долучились депутати міської ради, члени виконавчого комітету, представники громадських організацій міста, політичних партій, небайдужі активісти та патріотично налаштовані містяни.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих Героїв Конотопщини, які віддали свої життя в боях за Україну. За традицією, з нагоди Дня Незалежності України, пам’ять Великого Генія Українського Народу, Пророка нації Т.Г.Шевченка ушанували покладанням квітів.
Міський голова Артем СЕМЕНІХІН вручив почесні грамоти та подяки кращим містянам за їхній вагомий внесок у розвиток Конотопської міської територіальної громади. Зокрема були нагороджені і військові за їхню доблесну службу на захисті незалежності нашої держави.