Відповідно до постанови КМУ від 19.05.2021 №505, затверджено нові бланки заяв та декларацій для оформлення житлових субсидій з травня 2021.
Надаємо форми бланків заяви та декларації:
Посилання на заяву:
Посилання на декларацію: https://www.msp.gov.ua/
Нові документи для призначення житлової субсидії Ви можете надати у травні-вересні 2021 року, при цьому субсидію буде розраховано з 1 травня. Заяву можна подати особисто в центр надання адміністративних послуг (на І поверсі міської ради), надіслати поштою за адресою: 41615, м.Конотоп, пр.Миру, 6 (управління соціального захисту населення).
Додатково Ви можете отримати інформацію за телефонами:
(05447) 2-33-02, 0960094190
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №505 від 19.05.2021 уточнено зміни, які внесені до Положення про порядок призначення житлових субсидій. Нові зміни дадуть змогу перепризначати субсидії без подання відповідної заяви, однак з деякими винятками, а саме:
за новими правилами не будуть враховуватися доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів. Також збільшено суму коштів на депозитному рахунку до 100 тисяч гривень, перевищення такої суми позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (раніше було 56 750 тисяч гривень).
При нарахуванні субсидій не будуть враховувати житлові приміщення, що перебувають у спільній, частковій або сумісній власності, а також ті, що знаходяться у сільській місцевості.
Управлінням соціального захисту населення буде проведено автоматичне перепризначення субсидії тим домогосподарствам, в яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається. Тобто, рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам буде здійснено в автоматичному режимі на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації. Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 роках, буде проводитися без звернення громадян.
Але, необхідно обов’язково звернутися за призначенням субсидії з травня 2021 року тим громадянам, яким житлова субсидія:
– надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);
– була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень, внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);
– була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації (необхідно підтвердити відомості щодо членів домогосподарства, які зареєстровані, але фактично проживають за іншою адресою).
З 1 травня 2021 року житлова субсидія надається громадянам у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в уповноваженому банку, чи виплачується йому готівкою через відділення організації , що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання.
Звертаємо Вашу увагу на те, що особи, які раніше отримували субсидію через відділення поштового зв’язку, мають право за бажанням й надалі отримувати кошти в зручний для них спосіб.
Зразки заповнення заяви та декларації: