02.07.2020 під головуванням т.в.о. заступника міського голови Світлани Самсоненко відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини, де розглядались питання, вирішення яких сприяє забезпеченню реалізації прав дітей на соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

Членами комісії з’ясовано факти і обставини по кожному питанню окремо, затверджено висновок  про доцільність відібрання  дитини у батька за ухилення від виконання батьківських обов’язків та хронічний алкоголізм. Однак, остаточне рішення прийматиме суд.

Непростим питанням є встановлення участі батьків у вихованні та спілкуванні з дитиною.

Так, на комісії заслухано батьків, які звернулися щодо врегулювання порядку участі батька у вихованні доньки. Батькам роз’яснено про необхідність знаходження компромісу щодо виховання, утримання дитини й наголошено, що  батьки розлучаються, але  страждає від цього, в першу чергу, їх дитина, яка  прагне спілкування з кожним із батьків, тому не  слід перетворювати дитину на «заручника»  ситуації. Спір між батьками врегульовано.

Крім того, розглянуто  питання щодо надання дозволів на укладення правочинів стосовно майна дітей.  Дозволи надаються з урахуванням найкращих інтересів дітей.

Важливим питанням, яке розглянули, було надання матеріальної допомоги 7 сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах та надання матеріальної допомоги на ремонт житла, що знаходиться у власності дитини-сироти.

Підсумовуючи засідання комісії, головуючим  було зазначено, що однією з найбільш гострих проблем сучасного суспільства є неналежне ставлення батьків до виховання своїх дітей. У родині, де панує атмосфера взаєморозуміння, де діти завжди можуть звернутися по допомогу до старших і одержати підтримку, де цінується дитяча думка, неодмінно виростуть здоровіші морально й духовно люди. Прикро, що не всі це розуміють…