Чому дуже часто гарантійний ремонт – це квест для покупця в нашому суспільстві? Мабуть тому, що в більшості випадків споживачі дуже легковажно відносяться до своїх покупок. Неуважне ставлення до документів при покупці.
Тож, ви купуєте побутову техніку у відомому інтернет-магазині. Із задоволенням користуєтеся нею, і як раз перед закінченням гарантійного терміну – техніка виходить із ладу. Знайома історія? Ви звертаєтесь до магазину та за його рекомендацією здаєте техніку до сервісного центру на гарантійний ремонт. Відомі випадки, коли техніку ремонтували майже півроку, повертали після ремонту, але вона знов ламалась, знов поверталась до сервісного центру. На протязі всього цього часу споживач становиться заручником магазину та сервісного центру.
Проте, існує спосіб уберегти вас від цього неприємного дійства.
При виконанні гарантійного ремонту гарантійний термін збільшується на термін перебування товару на ремонті.
Точка відліку – дата, коли споживач звернувся з вимогою про усунення недоліків до продавця.
Строк для усунення недоліків – 14 днів.
Ви маєте право не погоджуватись на ремонт, строки якого перевищують встановлені законом 14 днів. Ще важливо розуміти: якщо строк ремонту затягується більше ніж на 14 днів, це має сигналізувати, що в товарі виявлено значний недолік.
У випадку, коли термін ремонту був перевищений, споживач має право на отримання неустойки за кожен день затримки зверх зазначеного терміну в розмірі одного відсотка від вартості товару. Уважно читайте формулювання у квитанції, які вам надає сервісний центр при оформленні на гарантійний ремонт. Ви маєте право не погоджуватись на ремонт, навіть якщо зазначено що «термін ремонту може збільшуватися у разі відсутності необхідних запчастин».
У разі придбання товару неналежної якості, у споживача є право на безкоштовне усунення недоліків товару.
Якщо ремонт виконано не належним чином, споживач має право вимагати пропорційного зменшення ціни, або компенсування витрат на усунення недоліків товару.
Якщо після гарантійного ремонту з’явилися значні недоліки споживач має вимагати розірвання договору та повернення вартості товару, або заміни на такий самий товар, або на аналогічний який є у продавця.
Але пам’ятайте, що відповідальність перед споживачем несе продавець товару, а не сервісний центр.
На строк виконання гарантійного ремонту споживач має право скористатися обмінним фондом, та отримати у користування пристрій, аналогічний несправному.
Статтею 8 Закону України «Про захист прав споживачів» визначено, що на письмову вимогу споживача на час ремонту йому надається (з доставкою) товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) незалежно від моделі. Для цього продавець, виробник (підприємство що задовольняє вимоги споживача) зобов’язані створити (мати) обмінний фонд товарів. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 № 172, до товарів, з яких утворюється обмінний фонд віднесено: телевізори, магнітоли, магнітофони, радіоприймачі, холодильники, морозильники, пральні машини, апарати телефонні, у тому числі мобільного зв’язку, персональні комп’ютери та комплектуючі частини до них, апаратура для відеозапису та відтворення зображення і звуку, електрочайники, електрофени, електрокавоварки, мікрохвильові печі, кухонні машини, в’язальні машини, пилососи, електропраски, електроміксери, електросоковижималки.
Але продавці часто забувають повідомити покупця про це. Якщо ж споживач не звертається до продавця з такою заявою, то значить заміна йому не потрібна….
Для оформлення товару на гарантійний ремонт не обов’язково зберігати упаковку товару.
Вам не можуть відмовити у гарантійному ремонті за цією підставою. Для оформлення гарантійного ремонту достатньо мати фіскальний чек та товар.
Бажаємо вам безпечних та вдалих покупок!