Народні депутати України поставили крапку в питанні військового обліку жінок, ухваливши в цілому законопроєкт №6482. Тепер, на рівні закону, закріплено, що жінки можуть бути взяті на військовий облік лише добровільно й за умови, якщо їхня спеціальність або професія споріднена з військово-обліковою спеціальністю у військах.

Про це повідомив народний депутат, голова Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

«Ми законодавчо закріпили, що це буде добровільно, однак обов’язковий облік залишили для медичних працівників, як це було завжди. Наказ Міністерство оборони України щодо переліку необхідних спеціальностей може змінюватися», – зазначив політик.

Він також наголосив, що станом на сьогодні жодного медика не мобілізували до лав ЗС України. Усі медпрацівники приходили виключно добровільно й зараз потреби в медиках у війську немає.

Нагадаємо, що за даними Міністерства оборони України, у ЗС України служить приблизно 38 тисяч жінок, із яких близько 5 тисяч станом на липень цього року перебували на передовій.

Джерело: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine
#ВІРЮвЗСУ #IBelieveAFU