Вихованець Конотопської станції юних техніків Конотопської міської ради Ілля ПРИЛЕПА (керівник Сергій ЮШКОВ) став призером в обласних змаганнях з робототехніки серед дітей та учнівської молоді (у змішаному форматі), що пройшли з 11 до 14 грудня у Сумському ОЦПО та РТМ.

Програма заходу включала змагання у трьох категоріях: «Фрістайл» (заочно), «Роборейсінг», «Сумо junior», а його учасниками стали 63 талановиті вихованці закладів загальної середньої та позашкільної освіти з Конотопа, Сум, Глухова, Шостки, Великої Писарівки, Путивля, Охтирського району.

Традиційно, найбільше учасників було у категоріях «Роборейсінг» та «Сумо junior», під час змагання у яких юні винахідники продемонстрували роботу власноруч зібраних та запрограмованих роботів. Саме в цих категоріях Ілля ПРИЛЕПА посів два других місця.

Основне завдання роботів у категорії “Роборейсінг” – якнайшвидше проїхати по визначеній траєкторії, а в категорії “Сумо junior” вихованці змагалися у майстерності керування роботами.

«Фрістайл» – конкурс проєктів серед юних конструкторів, які мають гарну уяву, творчі здібності, посидючість, увагу, просторове і логічне мислення. Тут юні винахідники презентували власні винаходи (технічний пристрій, самохідну машину, робота, програму). Конкурсанти вразили своїми розробками. У відеороликах було презентовано систему «Розумний будинок», пристрій для розмінування територій, робота-охоронця, завод зі збирання дронів, безпілотний танк та багато іншого.

Юні робототехніки були нагороджені грамотами та дипломами комунального закладу.