За інформацією обласного Департаменту освіти і науки, у Сумській області для проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання станом на 19 січня завершили процедуру реєстрації 3718 осіб.

19 січня  був останній день реєстрації на пробне ЗНО. Сплатити кошти можна і після 19 січня в терміни, зазначені на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Відповідно до календаря, розміщеного Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти, оплатити участь у пробному ЗНО можна до 22 січня.

Учні Сумщини обрали проходження тестування з таких предметів: українська мова і література – 1 081; українська мова – 317; англійська мова – 670; німецька мова – 5; французька мова – 1; біологія – 128; фізика – 58; історія України – 242; математика – 944; математика (завдання рівня стандарту) – 195; хімія – 20; географія – 57.

Управління освіти Конотопської міської ради Сумської області надає для ознайомлення найпоширеніші питання-відповіді щодо ЗНО – 2021:
1. ЗНО з яких предметів є обов’язковим 2021 року?
Випускники, які здобудуть повну загальну середню освіту у 2021 році, обов’язково мають пройти ДПА у формі ЗНО з 4 навчальних предметів:
• українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест «Атестаційні завдання»);
• математика;
• історія України (субтест «Період XX — початок XXI століття») або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
• один із навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
2. Яка максимальна кількість предметів на ЗНО-2021?
Для проходження ЗНО учасники можуть вибрати щонайбільше п’ять навчальних предметів.
3. Як визначитися, яке ЗНО потрібно пройти: з української мови чи з української мови і літератури?
Вибір цього предмета залежить від спеціальності, на яку Ви плануєте вступати у 2021 році. Перелік предметів, потрібних для вступу на певну спеціальність, зазначено в Умовах прийому на навчання для здобуття вищої освіти (наказ МОН №1274 від 15.10.2020)
4. Який тест з математики обрати для проходження ДПА/ЗНО 2021 року?
• якщо в умовах прийому 2021 року, до якого Ви плануєте вступати, одним із конкурсних предметів є математика, Ви будете виконувати завдання сертифікаційної роботи з математики;
• якщо Ви вивчали математику на профільному рівні, Ви будете виконувати завдання сертифікаційної роботи з математики;
• якщо Ви плануєте вступати до закладу вищої освіти, а сертифікат на вибрану спеціальність не потрібен, Ви будете виконувати завдання сертифікаційної роботи з математики (завдання рівня стандарту).
Нагадаємо, пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться 10 квітня 2021 року. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник/учасниця зможе скласти тест з одного навчального предмета, а також додатково завантажити тестові зошити з будь-яких навчальних предметів із переліку та пройти тестування вдома, внести 10-14 квітня свої відповіді до спеціального сервісу, щоб 16 квітня отримати результати пробного ЗНО (за шкалами 1‒12 балів, 100‒200 балів) в особистому кабінеті учасника.