Світлина будівельників водонапірної вежі, за проектом інженера Шухова

У фондах Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М.Лазаревського зберігається світлина датована 1928 роком – на якій зображено групу будівельників залучених на будівництві водонапірної вежі, за проектом інженера Шухова.

Ця унікальна споруда, яка являє собою конструкцію гіперболоїдної форми, була збудована за проектом всесвітньовідомого інженера Володимира Шухова в 1928-1929 роках в місті Конотопі.
На початку XX століття інженер Шухов запропонував оригінальний тип башт у вигляді сітчастих гіперболоїдів обертання. Баштові конструкції Шухова у формі так званого гіперболоїда обертання складаються з прямих стрижнів – їх зручно обробляти і перевозити на місце будівництва, легко збирати. Стрижні розташовуються по твірним гіперболоїда. Такі конструкції Шухов широко використовував у водонапірних баштах, опорах ліній електропередач і опорах під резервуари, щогл військових кораблів і антен. Найбільшу висоту серед гіперболоїдних веж мала башта маяка в Херсоні (68 м).
Вежа забезпечувала населення міста питною водою. До 1941 року на ній знаходився спостережний пункт міської протиповітряної оборони. Під час Другої світової війни вежа була пошкоджена і вже не функціонувала. На сьогодні занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка історії. Знаходиться на розі площі Конотопських дивізій та вулиці Володимира Шухова.

В Україні такі ажурні конструкції залишилися в містах Шостка, Миколаїв, Біла Церква, Черкаси, Помічне.