26.01.2022 під головуванням заступника міського голови Юрія ПАВЛОВА відбулось засідання міської комісії з питань контролю за дотриманням автомобільними перевізниками міста вимог умов договорів про здійснення пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування та перевезень пільгових категорій населення.
Члени комісії та присутні перевізники обговорили порушення умов договорів з організації перевезення пасажирів, дотримання вимог законодавства при перевезенні пільговиків та санітарно-епідеміологічних вимог для запобігання поширенню COVID-19.
Також, оголошено про умови підключення послуги GPS-моніторингу до платформи Easy Way та період встановлення трекерів в автобусах для мобільного відстеження транспорту.
Під час засідання Юрій ПАВЛОВ наголосив, що з моменту підвищення тарифів на послуги з перевезення пасажирів міським транспортом нічого не змінилось – якість послуг залишилася без змін.
Кожен перевізник міг дати обґрунтовану відповідь на те, що саме він зробив у цьому напрямку та вказати проблеми, що постають перед перевізниками. Зокрема, приватний перевізник С.М. ВАЩЕНКО заявив, що вартість проїзду 8,00 грн. вже є недостатньою для якісного надання послуг, вона має становити 10 грн.: з часу прийняття тарифів зросла вартість дизпалива з 28,0 грн. до 30,0 грн., збільшилась мінімальна заробітна плата та з кожним днем зростає вартість запасних частин. А головна проблема, за словами С.М.ВАЩЕНКА, – відсутність достатньої кількості водіїв, які їдуть на роботу до інших міст та за кордон.
За підсумком комісія зобов’язала перевізників дотримуватися графіків руху, особливо у вечірній час. Оновити візуальну інформації в салоні автобуса та утримувати засіб у належному санітарному стані. Провести додатковий інструктаж з водіями для дотримання порядку перевезення пільговиків. Забезпечити дотримання водіями та пасажирами «маскового режиму».
Наприкінці засідання заступник міського голови попередив перевізників, що у разі невиконання умов договорів виконком міської ради буде розглядати питання щодо розірвання договорів.