24 вересня 2015 року на базі Конотопського міського центру культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» відбулось урочисте відкриття ХІІІ пленеру «Барви Малевича».

Цього року у пленері, який вже є традиційним для нашого міста, взяли участь 11 визнаних майстрів пензля з Конотопа, Сум, Броварів, Ромен, Кременчука, Пирятина та Київщини.

Учасників пленеру привітала заступник міського голови Конотопської міської ради Тетяна Шерудило. Про особливості творчого пошуку митця та шлях становлення пленеру «Барви Малевича» розповів голова Сумської  обласної спілки художників України Іван Гапоченко.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять відомої конотопчанки, добре знаної в мистецькому світі, – Ніни Велігоцької – заслуженого діяча мистецтв України прихильниці таланту Казимира Малевича і дослідниці його творчості, автора книги “Шляхами Малевича. Зупинка – Конотоп”.

Глядачі переглянули філософський фільм-присвяту Казиміру Малевичу «Чорний квадрат», автором якого є один із учасників цьогорічного пленеру Володимир Гарбуз.

Урочисто відкрили цьогорічний пленер «Барви Малевича» начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко та місцевий художник і краєзнавець Володимир Борошнєв.

Всі бажаючі мали змогу ознайомитись із творчим доробком учасників пленеру і переглянути роботи художників, частина з яких буде ними  надана до фондів міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського.