Тепло та гаряча вода з енергії довкілля

Електроенергія з енергії сонця

Тепло з енергії сонця для домогосподарств

Тепло з біопалива для вашої родини

Електроенергія з енергії вітру

Енергозбереження у побуті 

 

Аналітична карта пожеж у Конотопській міській ОТГ

https://giscid.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=250acd2611e2436fabd50ca25e87d2da&fbclid=IwAR22v3cP1lUZ4GBOb5H78qkpukMJ_OvYxiBAqmTtU7N_mWesgL1kTunbrZk

Створена у рамках проекту  «Не пали – компостуй!»

План дій сталого енергетичного розвитку м.Конотоп на період до 2020 року

 

WebbannerCofM

Позитивний досвід: Міська система раціонального використання енергоресурсів

Позитивний досвід: Підвищення енергоефективності в бюджетних установах м.Конотоп

Позитивний досвід: Підвищення енергоефективності  бюджетних  закладів м.Конотоп (ІІ етап)

Новини проекту:

 

“Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп”

(натисність на логотип та ознайомтеся з новою інформацією)

Архів новин проекту 2015 рік

Архів новин проекту 2016 рік

Архів новин проекту 2017 рік

Архів новин проекту 2018 рік

н  о  в  и  н  и

Новини Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України

27 червня 2019 року у міській раді відбувся заключний тренінг першої хвилі навчальної програми ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), що фінансується Європейським Союзом, для ініціативних груп населення, які планують створити ОСББ, та діючих ОСББ.

111119999     1111111999991

Під час тренінгу, координатор проекту Тамара Харченко, ознайомила учасників з порядком та перевагами створення асоціації ОСББ, можливими шляхами взаємодії ОСББ та управителя.

Завершенням тренінгу стало вручення сертифікатів учасникам, які успішно пройшли курс навчання.

Проект «HOUSES» триває та продовжуватиме надавати підтримку ініціативним групам, об’єднанням співвласників будинків та житлово-будівельним кооперативам у їх організаційному становленні та подальшому впровадженні енергоефективних рішень.

Презентовано посібник «Ваш багатоквартирний будинок: хто і як має їм управляти»!

В рамках проекту «Енергоефективність у житловому секторі України», що впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку) за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації презентовано посібник «Ваш багатоквартирний будинок: хто і як має їм управляти».

Мета цього посібника – розповісти, як співвласники багатоквартирного будинку можуть ним управляти, як і чому варто створити ОСББ, хто такий професійний управитель, чим він відрізняється від ЖЕКів «старого зразка», як його обрати та побудувати з ним ефективну співпрацю.

Тільки будинки з ОСББ мають доступ до державної та місцевих програм енергоефективності, банківського фінансування та грантів Фонду енергоефективності України на впровадження енергоефективних заходів. Такі заходи не тільки дозволяють майже вдвічі економити на опаленні, але й значно підвищують комфорт проживання в будинку.

Відкрити(завантажити) посібник

В рамках Тижня сталої енергії 2019, проведено конкурс авторського постеру  «ЖИВИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНО!».

Учасникам було необхідно підготувати роботи, що висвітлюють особистий погляд на енергозбереження.

Головна мета конкурсу – мотивація до творчого бачення енергозбереження та енергоефективності серед молоді міста.

Усі роботи учасників конкурсу були цікавими, кожна відрізнялась індивідуальним підходом та творчим баченням, тому було прийнято рішення створити загальний постер, який об’єднує ці роботи. Даний постер буде розміщено на міському бігборді.

Щиро дякуємо усім конкурсантам за участь та бажаємо подальших творчих успіхів!

Отож, імена авторів:

Анжела Литвиненко

1-В клас Конотопська СШ І-ІІІ ступенів №9.

Артем Очкасов

1-В клас Конотопська СШ І-ІІІ ступенів №9.

Віталіна Храпай

2-В клас Конотопська СШ І-ІІІ ступенів №9.

Колективна робота табору «Юннат» Конотопської станції юних натуралістів.

Маргарита Коваленко

2-Б клас Конотопська гімназія.

Інспекція робіт з реконструкції дитячого садочку №10 «Ялинка»

20190604_142617 20190619_10150419 червня 2019 року Командою підтримки проекту «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), у складі технічних експертів Дмитра Іваненка та Андрія Удовика, було проведено інспекцію ходу виконання робіт у дитячому садочку №10 «Ялинка», реконструкція якого здійснюється у рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (реалізується у місті за рахунок грантових коштів Європейського Союзу).

20190619_101521

Спільно з проектною командою міста, технічним та авторським наглядом, представниками підрядної організації, експерти відвідали об’єкт, оглянули виконання робіт з утеплення фасаду та цоколю.  Під час зустрічі було обговорено та узгоджено ряд технічних дій для досягнення проектних завдань.

Довідково: з метою незалежної оцінки якості будівельних робіт та нагляду за ними Командою підтримки проекту «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) запроваджено здійснення безпосередньої інспекції об’єктів та систему звітності, що передбачає  аналіз  виконання результативних показників та фотофіксацію. Закріплені за проектом експерти, крім функції контролю, здійснюють консультативний супровід та допомагають у визначенні оптимальних варіантів вирішення робочих питань, що виникають у процесі будівництва.

УВАГА! Конкурс авторського постеру: «ЖИВИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНО!»

123890Місто Конотоп як учасник ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, усвідомлюючи важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, приєднується до Європейського тижня сталої енергії (EUSEW). В рамках Тижня сталої енергії 2019, оголошується конкурс авторського постеру  «ЖИВИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНО!».

Конкурс проводиться з метою відбору найкращих робіт на тему  енергозбереження та енергоефективності, з яких буде сформовано електронну галерею. Постер-переможець  стане темою бігборду до Тижня сталої енергії 2019 року.Управління економіки Конотопської міської ради запрошує активних мешканців міста  долучитися до конкурсу, підготувати роботи, що висвітлюють особистий погляд на енергозбереження.

Участь у конкурсі можуть приймати всі бажаючі, що проживають або навчаються у м. Конотопі.

На конкурс подаються колективні або індивідуальні напрацювання, для постеру можуть бути використані  малюнки, чорно-білі або кольорові фотографії, фото колажі. Роботи приймаються в  електронному вигляді (формат JPG, JPEG з мінімальним стисненням).

При поданні робіт на конкурс додатково необхідно зазначити:  ім’я, прізвище та по-батькові (повністю) учасника конкурсу;  дату народження;  телефон, E-mail, а також у разі використання матеріалів з мережі Інтернет, вказати посилання на них. У випадку колективної роботи: повна назва закладу, клас/група, контакти представника (телефон, E-mail).

в електронному вигляді  на адресу ekonomkonotop@ukr.net з обов’язковою поміткою в темі листа «ЖИВИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНО!»

Організатор  конкурсу  залишає  за  собою  право   використовувати матеріали в проведенні подальших виставок, підготовці та виданні інформаційних матеріалів, поліграфічної продукції (календарі, буклети некомерційного характеру), публікацій у ЗМІ матеріалів про конкурс, тощо. Організатор зобов’язується наводити відповідне посилання на авторів робіт при будь-якому публічному відтворенні робіт.

Навчальна програма для ОСББ та ініціативних груп триває!

20 травня 2019 року у міській раді відбувся ІІІ тренінг проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), що фінансується Європейським Союзом,  для ініціативних груп населення, які планують створити ОСББ, та діючих ОСББ.

zxc2_2

Під час тренінгу піднімалися питання правового статусу, порядку створення, державної реєстрації і діяльності ОСББ; моделей організації договірних відносин з надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку; принципів комерційного обліку комунальних послуг.

Кожна ініціативна група отримала консультації від  координатора проекту в Сумській області Тамари Харченко.

Відбулося навчання проекту ПРООН!

13 травня 2019 року у міській раді відбувся ІІ тренінг проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), що фінансується Європейським Союзом,  для ініціативних груп населення, які планують створити ОСББ, та діючих ОСББ.

cxz

Під час тренінгу, координатор проекту в Сумській області Тамара Харченко  розкрила теми  відносин власності в багатоквартирному будинку, поняття управління багатоквартирним будинком та його форми, співвідношення управління та утримання багатоквартирного будинку.

Жвавою дискусією серед учасників супроводжувалися питання виготовлення земельної документації та балансоутримання будинків.

У співпраці з проектом ПРООН міською радою надаватиметься підтримка ініціативним групам, діючим ОСББ у вирішенні організаційних питань  та подальшому впровадженні енергоефективних рішень.

Відкрито набір учасників тренінгу з питань створення та функціонування ОСББ!

osbb

13 травня 2019 року о 10:00 у приміщенні міської ради розпочнеться тренінг для ініціативних груп населення, які планують створити ОСББ, та діючих ОСББ.

Тренінг проводитиметься експертами проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), що фінансується Європейським Союзом.

Якщо Ви прагнете створити ОСББ, але не знаєте як правильно пройти процедуру та потребуєте фахової підтримки, то ця унікальна можливість саме для Вас.

Проект надає підтримку ініціативним групам, об’єднанням співвласників будинків та житлово-будівельним кооперативам у їх організаційному становленні та подальшому впровадженні енергоефективних рішень (підготовка ОСББ для отримання фінансування та реалізації проектів з покращення стану будинків).

Тривалість тренінгу: 10.00 – 13.00, з перервою на каву.

Участь безкоштовна. Обов’язкова реєстрація за телефонами: (05447) 6 61 66, 2 63 75.

Поспішайте, кількість місць обмежена!

Садочок № 10 провів продовжує екологічне виховання!

dnz13111dnz13112На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у дитячому садочку №10 «Ялинка» було проведено спортивну розвагу під назвою: «Природа  в небезпеці».

Під час заняття діти виконали комплекс загальнорозвиваючих  вправ  із  стрічками та прийняли участь у естафетах  «Прибери сміття», «Збери квітку», «Перенеси тваринок на острів», «Смуга перешкод», «Перша  медична допомога  в  лісі».

Місто Конотоп одержало відзнаку від проекту Угода Мерів!

CM2211

22-23 листопада у м.Київ проходила конференція «Муніципалітети за сталий розвиток», організаторами якої стали три проекти і програми, що фінансуються Європейським Союзом: «Угода мерів – Схід» (CoM-East), «Угода мерів – Демонстраційні проекти»(CoM-DeP) та «Мери за економічне зростання» (E4EG). Місто Конотоп є учасником кожної з цих програм. До роботи конференції долучилися майже чотири сотні представників органів центральної, регіональної та локальної влади, координаторів та структур підтримки Угоди мерів країн Східного Партнерства – Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України.
З вітальними словами до численної аудиторії звернулися Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко, Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак та директор Групи підтримки України Генерального директорату з сусідства та розширення Єврокомісії (DG NEAR) Петер Ваґнер. Спікери наголосили на ролі стратегічного підходу до розвитку регіонів і міст, а також вмілого поєднання і взаємного доповнення державної політики, локальних стратегій та програм міжнародної технічної допомоги у сталості розвитку громад, в тому числі і у царині енергоефективності та захисту від змін клімату.
Під час конференції паралельно працювали три секції «Демонстраційні проекти сталого розвитку міст: загальні правила реалізації», «Фінансування діяльності у сфері клімату муніципалітетів», «Успішна реалізація планів місцевого економічного розвитку».
На завершення першого дня конференції міста, що мають досягнення у сталому енергетичному розвитку, економічному зростанні та реалізації демопроектів були відзначені сертифікатами.
Місто Конотоп одержало відзнаку від проекту «Угода мерів – Схід» за підготовку та подання моніторингового звіту щодо впровадження плану дій сталого енергетичного розвитку.
Довідково: «Угода Мерів» налічує понад 350 підписантів, що добровільно взяли на себе обов’язки щодо реалізації цілей ЄС в області клімату та енергії. «Мери за Економічне Зростання» охоплюють більше 250 місцевих органів влади у країнах Східного партнерства. У рамках цих ініціатив ЄС підтримує 48 пілотних проектів на загальну суму 32 млн.євро для виконання підписантами взятих на себе обов’язків.
За матеріалами Асоціації «ЕМУ»

Садочок № 10 проводить виховні заняття з енергозбереження!

DNZ30111

DNZ30112

На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у дитячому садочку №10 «Ялинка» було проведене виховне заняття під назвою: «Зберігайко  та  його  друзі  в  країні  Економії».Під час заняття діти дізналися як виникли електролампочки, чи економно люди використовують енергію, відгадували загадки та складали правила економного використання електроенергії.

Міжнародний день енергозбереження!

MDE1

Рішення про заснування цього свята було прийнято у квітні 2008 року за ініціативи міжнародної екологічної мережі SPARE.Основна мета свята – привернути увагу  до раціонального використання ресурсів та розвитку поновлюваних джерел енергії.У міжнародний День енергозбереження в усіх країнах, де відзначається це свято відбуваються заходи, спрямовані на те, щоб проінформувати людей про способи енергозбереження та альтернативні джерела енергії, розповісти, чому важливо економити енергію.Конотопська центральна міська бібліотека імені С.І.Пономарьова, у рамках відзначення дня енергозбереження, відкрила книжкову виставку – колаж «Час берегти енергію», на якій представлені нові друковані видання природоохоронної тематики, інформаційні матеріали.

Європейський тиждень мобільності!

Дитячі садочки міста приєдналися до Європейського тижня мобільності. Крім виховних бесід про важливість збереження довкілля, для малечі були організовані спортивні вправи  на екологічних видах транспорту – велосипедах та самокатах.

Довідково: Європейський тиждень мобільності – це загальноєвропейська ініціатива з популяризації сталих видів транспорту. Щороку з 16 по 22 вересня його святкують у понад двох тисячах міст і сіл Європи та світу, щоб показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання громадського транспорту і велосипедів – збільшувати. Цьогорічне гасло Європейського тижня мобільності  – «Поєднуй та Подорожуй!» (“Mix and Move!”). Це означає, що, поєднуючи в повсякденному житті сталі види транспорту, ми можемо економити кошти, позитивно впливати на навколишнє середовище та стати щасливішими.

Місто Конотоп виконує зобов’язання ініціативи «Угода Мерів»!

У 2011 році Конотопська міська рада стала підписантом провідної ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів». Місто задекларувало наміри скоротити власні викиди вуглекислого газу щонайменше на 20% до 2020 року, шляхом впровадження енергоощадних заходів, оптимізації споживання енергетичних ресурсів та нарощування використання відновлюваних джерел енергії.

Енергоефективні напрацювання міста, які ввійшли до  «Плану дій сталого енергетичного розвитку на період до 2020 року», знайшли відображення у конкретних проектах, що реалізовувалися за рахунок коштів залучених з різних джерел фінансування.

Обов’язком підписантів є підготовка моніторингової звітності для Європейської комісії. 12 вересня 2018 року Звіт про стан виконання «Плану дій  сталого енергетичного розвитку м.Конотоп на період до 2020 року» було офіційно оприлюднено на порталі «Угода Мерів».

За результатами моніторингу: завдяки економному споживанню теплової енергії, природного газу з боку населення міста та бюджетної сфери, підприємств ТКЕ та промисловості, впровадженню заходів «Плану дій  сталого енергетичного розвитку м.Конотоп на період до 2020 року», станом на 01.01.2018, вдалося скоротити викиди СО2 еквівалент на 51 967 тонн, або на 11,85% у порівнянні з базовим періодом.

На сьогодні розглядається питання щодо приєднання міста Конотоп до ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів щодо Клімату та Енергії» та прийняття зобов’язань стосовно скорочення викидів CO2 на території міста на 30% до 2030 року, шляхом підвищення енергоефективності, росту використання відновлювальних джерел енергії, підвищення стійкості та адаптації до змін клімату.

Екологічне виховання триває!

EV182

У дитячих садочках міста триває екологічне виховання та оздоровча кампанія.  На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, продовжує здійснюватися інформування  про важливість бережливого ставлення до навколишнього світу та енергозбереження.

Екологічне виховання триває!

 

Дитячі садочки міста як у рамках оздоровчої кампанії, так і  на виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, продовжують здійснювати екологічне виховання та проводять спортивні розваги.  Кожен захід має пізнавальний характер, тому вихователі розповідають про важливість бережливого ставлення до навколишнього світу.

У садочку №10 проходить виставка малюнків!

З 16 по 20 липня 2018 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу, у дитячому садочку №10 «Ялинка» готувалися творчі роботи для виставки малюнків «Чиста енергія – чисте життя!».

Захід направлений на виховання бережливого ставлення до довкілля, тому виставка протягом місяця надихатиме на енергосвідомі дії батьків, персонал закладу та вихованців.

Екологічна гра у садочку №10!

21 червня у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у садочку №10 відбулася «Екологічна гра» для дітей старших груп.

Для виховання у дітей бережливого ставлення до довкілля була розроблена пізнавальна програма з елементами ігор. Під час заходу діти розповідали вірші про природу та виконували завдання спортивних естафет.

Підсумки Європейського тижня сталої енергії у місті EUSEW

 

З 1 по 8 червня в Конотопі проходив Європейський тиждень сталої енергії (EUSEW), під час якого було проведено ряд заходів з енергозбереження для містян.  У цьому році заходи тижня також були приурочені до проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м. Конотоп», що впроваджується за рахунок грантових коштів Європейського Союзу.

Розпочався тиждень з роботи експозиції «Енергомістечко», яка була створена для інформування населення як про енергоефективні заходи, що можуть бути впроваджені у приватних житлових будинках та багатоповерхівках, так і про можливі джерела їх фінансування. Представники банківських установ, які також долучилися до роботи експозиції, розповідали відвідувачам про діючі програми підтримки енергозбереження: «Теплий Дім» (Укргазбанк) та IQ energy (Райффайзен банк Аваль). У рамках заходу шкільна енергокоманда «Гефіас» спеціалізованої школи №2, що протягом двох років була активним учасником проекту «Школа енергії», поділилася своїм досвідом щодо ефективного використання енергоресурсів. За допомогою міні обладнання діти продемонстрували як працюють сонячні панелі, наглядно показавши,  що «зеленої» енергії, виробленої маленькою моделлю сонячної панелі, достатньо для зарядки мобільного телефону.

Крім того, у перший День енергії, на базі міського музею авіації, авіамоделісти провели акцію «Сила вітру!», запустивши планери та повітряного змія з символікою «Угоди Мерів».

2 червня відбувся традиційний екотуристичний похід для особливої малечі на місце відпочинку «Кандибина». У рамках заходу малечу навчали бути дружніми до природи та показали як правильно, без шкоди для довкілля,  відпочивати: обирати місце для розміщення намету та розставляти його, не залишати сміття. У супроводі дорослих, діти з задоволенням пограли в пляжний футбол, волейбол, бадмінтон та покаталися на байдарках.

Також, у цей день, проходило свято одного з найпопулярніших серед молоді видів вуличного спорту – паркуру/фрірану.

5 червня, відбулася спільна акція дитячої бібліотеки та енергокоманди «Гефіас» Конотопської спеціалізованої школи №2 (випускник проекту «Школа енергії») під назвою «Живи енергоефективно!». Команда розповідала відвідувачам та учням школи №7, які завітали на захід, про найоптимальніші енергозберігаючі заходи, що можна впроваджувати як у школі, так і вдома, продемонструвала енергообладнання та за допомогою макету мінібудинку показала, як працюють сонячні панелі. Крім того, працівники бібліотеки організували спеціальні експрес-хвилинки на тематику енергоефективності.

Невід’ємною частиною заходів тижня сталої енергії залишається екологічне виховання маленьких мешканців міста. Усі дитячі садочки провели зі своїми вихованцями активну роботу: відбулися бесіди, практичні заняття та досліди, читання художньої літератури відповідної тематики, а також вихователі влаштували дітям вихід на природу.

Протягом минулого місяця серед освітніх закладів міста проходила акція «Зелений садочок» (висаджування дерев та квітів на території садочків і шкіл) та естафета «ЕкоЧелендж», що передбачала виготовлення корисних речей з відпрацьованих матеріалів. Кожен заклад підійшов до виконання завдань творчо, і створив дійсно цікаві поробки: акваріуми, будиночки, квіти, віяла та навіть справжнє вбрання.

У рамках  тижня енергії проходили численні спортивні заходи, а на бігбордах з’явилися постери «Заощаджуй енергоресурси – бережи довкілля!», виготовлені з підсумками авторського конкурсу «Я за енергозбереження!».

Дякуємо усім хто долучився до організації та участі у заходах до Європейського тижня сталої енергії!

1 червня у місті розпочалися заходи до Європейського тижня сталої енергії EUSEW.

На центральній площі міста функціонувала експозиція «Енергомістечко». Створена для інформування населення як про енергоефективні заходи, що можуть бути впроваджені у приватних житлових будинках та багатоповерхівках, так і про можливі джерела їх фінансування. Представники банківських установ, які також долучилися до роботи експозиції, розповідали відвідувачам про діючі програми підтримки енергозбереження: «Теплий Дім» (Укргазбанк) та IQ energy (Райффайзен банк Аваль).

У рамках заходу шкільна енергокоманда «Гефіас» спеціалізованої школи №2, що протягом двох років була активним учасником проекту «Школа енергії», поділилася своїм досвідом щодо ефективного використання енергоресурсів. За допомогою міні обладнання діти продемонстрували як працюють сонячні панелі, наглядно показавши,  що «зеленої» енергії, виробленої маленькою моделлю сонячної панелі, достатньо для зарядки мобільного телефону.

Крім того, у перший День енергії, на базі міського музею авіації, авіамоделісти провели акцію «Сила вітру!», запустивши планери та повітряного змія з символікою «Угоди Мерів».

Як економно використовувати воду?

18 травня вихователі дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка», у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, провели для дітей цікаве заняття на тему «Як економно використовувати воду». Вихованці садочку проводили досліди з водою, дискутували про заходи збереження води, як у власній оселі так і на всій планеті Земля. В ході проведених заходів діти усвідомили на скільки важлива роль кожної людини в збереженні життєво необхідних природних ресурсів.

 

26 квітня місто Конотоп долучилося до форуму-виставки «Технології енергоефективності та енергозбереження для МСП Сумщини», що був організований Центром підтримки бізнесу м.Суми, у рамках ініціативи «EU4Business» Європейського Союзу за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

Участь у роботі трьох панельних дискусій: «Джерела фінансування проектів з енергоефективності», «Досвід впровадження технологій енергозбереження», «Можливості часті у проектах з підвищення енергоефективності у сфері ЖКГ» взяли представники управління економіки, управління житлово-комунального господарства міської ради, КП «Теплогарант» та КП ВУВКГ.

Програма заходів була орієнтована як на органи влади, що забезпечують впровадження енергетичного менеджменту на місцях, так і на власників та менеджерів підприємств різних галузей, які зацікавлені у підвищенні економічної ефективності господарської діяльності за допомогою сучасних енергоефективних технологій.

Посилення кадрового потенціалу!

12-13 квітня 2018 року начальник відділу управління економіки міської ради Анастасія Загородня взяла участь у тренінгу проекту Європейського Союзу «Угода Мерів – Схід» щодо залучення фінансування для впровадження Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату.

Під час тренінгу були розглянуті питання щодо спроможності муніципалітетів фінансувати План дій, створення інвестиційного плану, ранжування та управління проектами, фінансових інструментів для реалізації енергоефективних проектів.

У рамках окремих секцій відбулася практична дискусія з фінансовими інститутами та донорами щодо вимог до підготовки інвестиційних пропозицій, основних проблем залучення інвестицій для реалізації енергоефективних проектів (GIZ Україна, ПРООН Україна, Укргазбанк, DESPRO). Експерти розповіли чи вигідно муніципалітетам залучати кредитні ресурси в енергоефективні проекти, як зробити синергію на економії коштів у рамках револьверного фонду, як застосовувати ЕСКО механізм для залучення інвестицій у бюджетні будівлі.

27 березня у міській раді відбулася стартова зустріч з питань здійснення реконструкції будівлі гімназії.

Головне завдання зустрічі – впровадження практичних енергозберігаючих заходів у рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу.

Зустріч була зосереджена на організаційно-технічних питаннях виконання робіт, тому, крім міської проектної команди, до участі долучилися  технічні експерти Команди підтримки програми «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) Дмитро Іваненко та Андрій Удовик, представники підрядної організації та спеціалісти, які здійснюватимуть авторський нагляд за виконанням робіт на об’єкті.

Під час обговорення експерти ще раз наголосили на відповідальності, яку несе проектна команда та замовник, зауваживши, що від якості будівельних робіт залежить успішність проекту в цілому.

У рамках зустрічі, експерти відвідали об’єкт, провівши огляд конструктиву будівлі, та узгодили ряд технічних дій для досягнення завдань проекту.

Підсумки “Години Землі” у Конотопі!

Місто Конотоп як учасник ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, усвідомлюючи важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, приєдналося до всесвітньої кампанії «Година Землі 2018».

На підтримку акції в нашому місті було проведено ряд заходів, у тому числі заходів з комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу.

Напередодні «Години Землі», 22 березня, спеціалізована школа №2 долучилася до «Години Землі», провівши інтерактивний брейн-ринг «Smart House – Розумний дім!» для учнів шостих класів. До участі у заході долучилися управління економіки та відділ освіти міської ради, батьки та представники громадської організації «Міжрегіональний інститут розвитку громад».

Учасники шкільної енергокоманди «Гефіас», виступаючи у ролі експертів,  поділилися своїм досвідом та за допомогою міні обладнання, продемонстрували як працюють справжні сонячні панелі. Під час досліду діти переконалися, що «зеленої» енергії, виробленої маленькою моделлю сонячної панелі, достатньо для повноцінної роботи однієї лампи чи зарядки мобільного телефону.

Кожна з трьох команд брейн-рингу працювала над формуванням практичних енергозберігаючих порад для різних типів будівель: від багатоповерхівки та приватного житлового будинку до шкільної будівлі. Усі рекомендації та поради обов’язково поповнять скарбничку інформаційного пункту з енергозбереження, що вже рік знаходиться у школі №2.

23 березня вихователі дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка» організували для дітей квест-гру «Допоможемо матінці-природі!». Отримавши лист від матінки-природи, діти почали міркувати як їй допомогти: спочатку дізналися «що забруднює повітря та воду?», познайомилися з видами джерел енергії, а потім намалювали план дій.

У кожному закладі освіти були проведені тематичні виховні години. Під час занять учні показали гарні знання з основ енергозбереження, були активними та не байдужими до глобальних екологічних проблем.

Протягом тижня у бібліотеках міста діяли експозиції присвячені «Годині Землі», книжкові виставки «Природи дивосвіт». Працівники центральної міської бібліотеки провели для читачів екологічний бібліомікс «Планета наша – світ живий!». Усіх бажаючих було запрошено на перегляд тематичної літератури. Бібліотекарі центральної дитячої бібліотеки завітали до учнів 3-х класів з цікавою акцією «Всі ми діти твої наша рідна Земля». Не залишили нікого байдужими цікаві конкурси й вікторини, загадки про навколишнє середовище, про воду, повітря, флору і фауну Землі. Учні не тільки корисно й весело провели час, але й розширили свій світогляд, розвинули кмітливість, навчилися пізнавати нове.

У цьому році Всесвітній фонд природи зробив акцент на збереженні біорізноманіття нашої планети. Тому, міський краєзнавчий музей не залишився осторонь цієї події та провів, у залі природи музею, для вихованців навчально-виховного комплексу «Казка» пізнавальну екскурсію-лекцію про флору та фауну нашого міста.

Енергосвідомі мешканці міста також приєдналися до глобальної події, – «Година Землі» та вимкнули о 20:30  світло та не важливі електроприлади. За інформацією Конотопського району електромереж, який долучився до участі в акції здійснивши контрольні заміри споживання електроенергії у м.Конотоп, починаючи з 20.30 до 21.30 енергоспоживання по місту зменшилося майже на 1,15 МВт, що рівне зменшенню викидів СО2 на 1740 кг та еквівалентне посадженню 696 дерев!

Вже сьогодні, кожна людина має можливість змінити ставлення до природи на краще. Можна одноразово приєднатися до всесвітньої природоохоронної кампанії «Година Землі» та вимкнути світло лише на одну годину, або можна почати постійно заощаджувати такі необхідні енергетичні ресурси та не завдавати шкоди навколишньому світу.

Година Землі 2018: WWF закликає українців “зловити зв’язок з Землею”

 

Мільйони людей щороку долучаються до Години Землі. Це міжнародна кампанія, ініційована Всесвітнім фондом природи WWF, під час якої люди та організації на одну годину символічно вимикають зайве освітлення та електроприлади, щоб об’єднатися та показати готовність до дій заради майбутнього планети. Мета Години Землі – привернути увагу до екологічних проблем та надмірного споживання природних ресурсів.

 

24 березня 2018 року о 20:30 хвиля Години Землі прокотиться планетою вже вдванадцяте, для українців вона буде десятою. Тема цьогорічної кампанії – Connect2Earth (“Злови зв’язок з Землею”) – підкреслює, що люди почали втрачати зв’язок з планетою, який нам так потрібно відновити.

“Година Землі – це не івент чи кампанія, це не конкретна хронологічна година у часі, для нас це маніфест людей про готовність змінювати свій стиль життя на екологічно дружній, готовність берегти свій дім-планету. Слоган цього року – Злови зв’язок з Землею.  Ми спробували перекласти на сучасний лад повідомлення: людина сьогодні відірвана від Землі, тож ми запрошуємо всіх відновити зв’язок і почати дбати про природу навколо. На 2012 рік чисельність популяцій наземних видів скоротилась на 38%, прісноводних на 81%, морських на 36%. Не “зловимо” зв’язок – ситуація буде погіршуватись. Наша планета – це мережа із мільярдів організмів, систем та явищ, це мультиволокно, що оточує нас 24/7, дає нам воду, повітря, ресурси. Та воно нам не належить, ми лише його частина. Цієї Години Землі ми б хотіли, щоб українці відчули свій тісний зв’язок із всесвітньою павутиною життя,” – відзначає Олена Тарасова-Красієва, координатор WWF в Україні.

Вже 33 міста України висловили свою підтримку Годині Землі і запланували просвітницькі заходи в межах кампанії. Серед них Конотоп, Львів, Кривий Ріг, Білгород-Дністровський, Маріуполь та інші. Міста, організації та навчальні заклади продовжують долучатися до кампанії щодня, щоб бути частиною міжнародного руху, що прагне стати на шлях сталого розвитку та зберегти нашу планету.

Зловіть зв’язок з Землею цієї Години Землі, дбайте про природу кожного дня, щоб квітуча та біорізноманітна планета була не лише реаліями сьогодення, але й майбутнього.

 

 

За свіжими новинами та усіма активностями в рамках Години Землі 2018 слідкуйте:

●        Сайт Години Землі 2018 в Україні: panda.org/eh18

●        Офіційна сторінка події на fb: facebook.com/events/170246300419932/

●        Долучитися до Години Землі wwf.panda.org/uk/our_work/ecoeducation/campaigns/eh18/sign_up/

●        Сайт WWF в Україні wwf.panda.org/ukraine

За додатковою інформацію звертайтеся:

 

Катерина Куракіна,

координатор Години Землі в Україні

e-mail: kkurakina@wwfdcp.org

Медіа-координатори Години Землі в Україні:

Валерія Немикіна,

тел.: +38097 908 0681

e-mail: vnemykina@wwfdcp.org 

 

Міла Арсенюк,

e-mail: marseniuk@wwfdcp.org

Інформаційна довідка

Година Землі – це всесвітній природоохоронний рух, ініційований Всесвітнім фондом природи WWF. Ми запрошуємо громадськість, приватні компанії, представників урядових структур та місцевих спільнот символічно вимкнути світло на одну годину 24 березня 2018 року о 20:30, щоб продемонструвати свою підтримку природоохоронних дій. Також у темряву поринуть сотні знакових споруд світу на кшталт Ейфелевої вежі та Сіднейської опери.

Вимкнення світла на одну годину не має на меті прямої економії енергії. Це символічна дія, яка повинна привернути увагу людей, організацій, бізнесу, країн до екологічних проблем планети та об’єднати їх для вирішення цих проблем. Ефект кампанії набагато більш фундаментальний і довгостроковий, ніж одноразове заощадження енергії – це зміна звичок мільйонів людей, зміщення акцентів із суспільства споживання до суспільства, яке живе в гармонії з природою, це економія природних ресурсів щодня, а не впродовж однієї години на рік.

Окрім того, Година Землі щороку спрямовує зусилля на нову природоохоронну тему – боротьбу зі зміною клімату, забрудненням, збереження рік та лісів, «зелений» спосіб життя тощо.

Година Землі була започаткована в Сіднеї у 2007 році, коли 2 мільйони людей вимкнули світло у своїх домівках. У 2008 році вже понад 50 млн людей у всьому світі долучилися до Години Землі. У 2009 та 2010 роках Година Землі охопила понад 4500 міст у 128 країнах світу на всіх континентах. 2017 рік побив усі рекорди – до кампанії приєдналися понад 7000 міст у 187країнах. За ці роки в рамках Години Землі по всьому світі було втілено тисячі природоохоронних ініціатив. Україна підтримує кампанію 10-й рік поспіль. У 2017 році до Години Землі приєдналися понад 50 міст і містечок України.

Всесвітній фонд природи (WWF) – це одна з найбільших та найповажніших незалежних природоохоронних організацій, представництва якої діють у понад 100 країнах за підтримки більш ніж 5 млн людей по всьому світу. Місія Всесвітнього фонду природи – зупинити деградацію природного середовища планети та побудувати майбутнє, в якому людство житиме в гармонії з природою. Цього можна досягти шляхом збереження біологічного різноманіття світу, сталого використання природних ресурсів, зменшення рівня забрудненості довкілля та марнотратного споживання.

SPN Communications Ukraine – одне з провідних комунікаційних агентств України, яке надає повний комплекс послуг в області зв`язків із громадськістю та онлайн-офлайн маркетингових комунікацій. Компанія активний учасник Комітету Digital-Агентств України (UDAC), а також постійний член Української асоціації зв`язків із громадськістю, Української PR-ліги та Американської торгівельної палати в Україні. Володар SABRE Awards 2007 у номінації «Найкраще агентство Центральної та Східної Європи»; SABRE Awards 2010 – за проект «Із думкою про Вас!», а також Gold SABRE 2012 і Global SABRE Awards 2012  за комунікаційний проект “I love Ukraine” для компанії «Київстар»; Gold SABRE Awards 2014 за проект «Резиденція Діда Мороза» для Укрпошти; Golden SABRE як найкраще агентство регіону Russia/CIS. Генеральний директор SPN Communications Ukraine – Анастасія Колістратенко.

 

Компанія креативу TABASCO ― незалежне креативне агентство №1 в Україні. Відоме своїми масштабними проектами, серед яких вихід на ринок телекомунікаційного оператора Vodafone, кампанії для CreditAgricole, Ferrero, Alfa банк, Foxtrot тощо.  Місія TABASCO – служити суспільству, про що свідчать більше ніж 50 проектів соціальної реклами, розроблені pro bono.

Патріотичні фільми TABASCO, присвячені 9 травня, були визнані «шедеврами соціальної реклами» та відмічені державною нагородою за значний внесок у розвиток волонтерського руху, TABASCOрозробляло численні кампанії підтримки правозахисного руху: для Amnesty international, UNDP та кримськотатарських правозахисників. У 2017 році разом із гуртом DZIDZIO запустили великий соціальний проект проти контрабанди в Україні, який став трендом №1 на youtube. Серед багатьох нагород агентства особливе місце посідає гран-прі Effie, отримане саме за соціальний проект. З 2016 року TABASCO є партнером WWF в Україні.

 

Година Землі 2018!

Дитячий садочок №10 продовжує енерговиховання!

27 лютого 2018 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу», до вихованців садочку №10 завітав «Енерголічильник».

Під час тематичного виховного заходу: «Лічильник в гостях у дітей!»,  діти в ігровій формі дізналися навіщо здійснюється облік споживання енергоресурсів, відгадували загадки та переглянули слайди щодо правил енергозбереження «Як заощаджувати!».

Крім того, наприкінці заняття вихователь провела бесіду «Земля – наш великий будинок!» і діти самостійно склали поради для ощадливого енергоспоживання.

Утеплений дитячий садочок №10 «Ялинка» показує перші результати енергоекономії!

У рамках впровадження завдань проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої сфери м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у дитячому садочку №10 «Ялинка» було утеплено покрівлю, 8 фасадів, замінено вікна та двері, влаштовано рекуперативну систему вентиляції.

Згідно з Планом верифікації впроваджені заходи, у січні місяці, мали забезпечити 30,36% економії, фактично ж досягнуто показника на рівні 30,58%. І це при тому, що неутепленою залишилися четверта частина площі фасаду.

Після завершення повного комплексу робіт на об’єкті, економія теплової енергії зростатиме.

Позитивний досвід роботи проектної команди!

На минулому тижні міська команда проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп»,  що впроваджується за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу,  приймала колег ІІ етапу Програми  «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) з міста Суми.

Менеджер проекту Гапєєва Людмила поділилася власним досвідом та особливостями впровадження окремих технічних та організаційних заходів проекту, розповіла з якими труднощами зіткнулася проектна команда.  В рамках візиту гості відвідали демонстраційний об’єкт – дитячий садочок №10 «Ялинка».

Оголошено тендер на реконструкцію гімназії!

У рамках впровадження завдань проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої сфери м.Конотоп» (ENPI/2014/342-068), що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу,  6 лютого 2018 року оголошено процедуру закупівлі за об’єктом: «Реконструкція будівлі Конотопської гімназії Конотопської міської ради Сумської області по вул. Бр.Радченків,21 (підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп)».

Реконструкція об’єкту включає: посилення конструкцій будівлі, улаштування системи вентильованого фасаду, утеплення покрівлі, заміну вікон та дверей, утеплення фундаменту та інше.  Планова вартість робіт становить 15,3 млн.грн.

Тендерна документація розміщена у системі публічних закупівель ProZorro –

https://www.dzo.com.ua/tenders/2047634. Подання пропозицій до 21.02.2018.

Гімназисти зі своїм проектом “Конотоп без сміття – це реально!” ввійшли до складу призерів конкурсу від Гете-Інституту. 
Конкурс проводився у рамках міжнародного проекту «Школа за екологію: думати, досліджувати, діяти!» та мав на меті привернути увагу учнів до проблем навколишнього середовища, з якими вони щодня стикаються у повсякденному житті.
Журі у складі вчених Вільного університету Берліна, Бременського університету, Вищої школи педагогіки сільського господарства та навколишнього середовища Відня, за підтримки Міністерства науки, досліджень і культури федеральної землі Бранденбуг з 223 учасників обирало переможців та призерів.
Джерело: Конотопська гімназія.

Засідання робочої групи проекту

23 січня 2018 року у заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігоря Степанченка відбулося засідання робочої групи з реалізації проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

Ключове питання, що розглядалося на засіданні, – оголошення тендеру на виконання робіт з реконструкції будівлі міської гімназії. Також, члени робочої групи узгодили основні напрямки інформаційно-комунікаційних заходів, що впроваджуватимуться протягом 2018 року у рамках проекту.

Планується оголошення тендеру на термосанацію бюджетної будівлі!

У рамках впровадження завдань проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої сфери м.Конотоп» (ENPI/2014/342-068), що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, наприкінці січня 2018 року заплановане проведення процедури закупівлі за об’єктом: «Реконструкція будівлі Конотопської гімназії Конотопської міської ради Сумської області по вул. Бр.Радченків,21 (підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп)».

Реконструкція об’єкту включає: посилення конструкцій будівлі, улаштування системи вентильованого фасаду, утеплення покрівлі, заміну вікон та дверей, утеплення фундаменту та інше. Орієнтовна вартість робіт становить 15 млн.грн.

До моменту оголошення тендеру, з питаннями щодо загальної характеристики об’єкта та видів робіт можна звертатися до розробника проектної документації  КП «Проектно-виробниче Архітектурно-планувальне бюро» – pvapb@ukr.net.

Тендерна документація буде розміщена у системі публічних закупівель ProZorro –  https://www.dzo.com.ua/.

Скайп-конференція з Командою підтримки проекту

9 січня 2018 року відбулася скайп-конференція з Командою підтримки CoM-DeP «Угода Мерів –Демонстраційні проекти» щодо впровадження проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», який  реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу. Дана робоча скайп-нарада передбачала заслуховування поточної звітності за проектом та уточнення плану заходів на 2018 рік. Під час наради були обговорені питання щодо підготовки до проходження тендерних процедур, проведених комунікаційних заходів.

 

Архів новин “Енергозбереження міста”