Дійсно козачатами стали конотопці, які відвідали козацьку лицарську школу вихідного дня на базі осередку сільського зеленого туризму “Грунівська 14469720_1782481115359889_1449851435970489854_nСіч” Сумського обласного осередку характерництва та бойових мистецтв.
З п’ятниці по неділю десятеро дітей та троє дорослих пройшли козацький вишкіл. У ході якого вони вивчали звичаї та традиції за якими жили козаки на Запорізькій Січі. Вчилися доглядати за кіньми, сідлати їх та їздити верхи, самотужки готували їжу та подавали її відповідно до традицій та обрядів. Навчилися правильно топити пічку та рубати дрова. Вивчали козацький бойовий спас, історію та традиції нашого народу, навчалися самозахисту, володінню козацькою зброєю, відвідали заняття з тактичної медицини, пройшли смугу перешкод та підвісний туристичний курс. Побували у козацькій лазні та вивчили цілу низку справжніх козацьких пісень.
Заняття для малечі проводили: отаман Вакула Володимир Миколайович та осавул Фісаюк Микола Едуардович, які подарували кожному з учасників не тільки масу нових цікавих знань та умінь, а й частинку своєї душі, та відкрили великий світ славної козацької історії українського народу.
Окрім цікавої теорії та нових корисних практичних навичок, всі учасники отримали можливість подивитися на себе новими очима, так би мовити, під іншим кутом, адже саме в складних умовах проявляється справжній характер людини, саме так можна побачити хто й на що здатен, так би мовити, випробувати себе.
«Я давно хотів взяти участь у подібному заході, тут я познайомився з козацькими традиціями, спробував пожити як справжній український козак, ми навіть прокидалися під бій барабану та робили руханку о 7 ранку босоніж на «лисій» горі. Я вперше власноруч варив кашу та накривав на стіл, після чого зрозумів, яку важку та потрібну роботу щодня виконує моя мати. Все це разом надзвичайно загартувало мене, я став сильнішим та витривалішим і обов’язково хочу відвідати Грунівську Січ ще раз», – поділився враженнями Висоцький Артем, учасник виїзду.
«Пройшовши цю дистанцію та триденний козацький вишкіл, його учасників повернувся додому з низкою позитивних вражень, новими знаннями та вміннями, всі ми навчилися працювати як одна команда, але найголовніші зміни відбулися у душі та серці кожного з нас, адже тепер ми справді сприймаємо себе українцями, ще більше любимо та шануємо нашу рідну землю. Головне, що кожен з нас зрозумів, що патріотизм не в словах та гаслах, а у вчинках та справах»,- зауважив Богдан Безлюдний, відповідальний за поїздку, керівник військово-патріотичного гуртка ЦДЮТ.