Протягом шести місяців цього року безробітні, які стояли на обліку в центрах зайнятості Сумщини, отримали допомоги по безробіттю майже 138,5 млн. грн. У ці дні, скажімо, в області нараховується 14103 безробітних.

Люди, які з різних причин втратили можливість працювати, активно долучалися до громадських та інших робіт тимчасового характеру. На їх виконання з фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття жителям області виплачено 131,4 млн.грн.
«Сьогодні ринок праці мінливий, часто трапляється так, що колись «модні» спеціальності стають незатребуваними, отже їх власникам доводиться перекваліфіковуватися, здобувати інший фах, – говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Тому ми не шкодуємо коштів для професійної підготовки, де людина може отримати нову спеціальність. Вивчаємо потребу роботодавців у кадрах, на їх замовлення вчимо тих, хто стоїть у нас на обліку. З початку цього року на навчання ми витратили 2,2 млн. грн. Відтак, 2,5 тисячі чоловік з допомогою служби зайнятості за державний кошт скористалися можливістю спробувати себе, так би мовити, в іншій царині докладання власний зусиль, вміння та навичок. Тут є ще один аспект, який не слід скидати з рахунку. Для нас та безробітного він надто важливий – всі люди, котрих ми навчаємо, знаходять роботу, мають гарантований шмат хліба. Адже готуємо саме тих спеціалістів, яких потребує конкретний роботодавець, на його замовлення».
«У практиці роботи обласної служби зайнятості – організація такого заходу як День соціального партнерства. Подібні акції направлені на ознайомлення жителів Сумщини з альтернативним способом працевлаштування – служба за контрактом у Збройних Силах України. Також наш «майданчик» акумулює максимум інформації щодо соціальних послуг, державних гарантій та актуальних вакансій в одному місці. Під час акцій працюють наметові офіси, де надаються послуги для відвідувачів. Це офіс праці, контракт-офіс, молодіжний, соціальний та правовий офіси, а також тест-офіс», – зазначив В.Підлісний.
Одночасно у кожного бажаючого є нагода дізнатися про послуги соціальних установ стосовно соціальних виплат та державних гарантій, правових норм, в тому числі щодо отримання субсидій, пенсійного забезпечення, вторинної правової допомоги, пільгового житла тощо.
Крім того, представники бойових військових частин, військкоматів безпосередньо агітують на службу за контрактом у Збройних Силах України, інформують про вакансії та специфіку контрактної служби. Сьогодні армія потребує артилеристів, психологів, водіїв, електриків, механіків, кухарів, капеланів, медиків тощо.
Серед молоді на таких заходах особливою популярністю користується профдіагностичне тестування з використанням сучасних комп’ютерних методик для виявлення професійної нахилів, надання рекомендацій щодо вибору професії, навчального закладу.
Для дітей молодшого та шкільного віку, як правило, працює «Дитячий майданчик», на якому відбуваються конкурси на відгадування загадок, декламування віршів, лунають пісні про професії тощо. Дітлахи власноруч створюють виставку «Моя майбутня професія», зображуючи професію своєї мрії в інтерактивній формі. Судячи з малюнків, діти мріють стати кондитерами, перукарями,президентами, лікарями, моряками, юристами, агрономами, дипломатами в екзотичних країнах. А один восьмирічний Данчик планує в майбутньому стати мером Сум. Хто знає, можливо, його мрія невдовзі також здійсниться.