Президентом України 25 серпня 2009 року було підписано Указ № 671 “Про винесення на всенародне обговорення проекту Закону України “Про внесення змін до Конституції України”. Головна мета цього Указу – започаткувати прямий діалог із людьми, почути кожного громадянина щодо Основного закону нашого життя.
Зараз у Сумській області та місті триває II етап обговорення проекту Конституції. Він триватиме до 1 грудня.  Метою роботи в цей період є якнайширше донесення до громадян положень запропонованих конституційних змін. Після того, як будуть зібрані пропозиції, вони будуть опрацьовані та передані  до Національного інституту стратегічних досліджень.
15 грудня Національний інститут стратегічних досліджень, із залученням представників правозахисних та інших громадських організацій, провідних учених у галузі конституційного права, в сфері суспільно-політичних наук подасть узагальнені пропозиції, що надійдуть у процесі всенародного обговорення.
Нова Конституція має стати чинником стабільності та розвитку держави. І написати її має народ України. Саме на це і спрямований Указ Президента про всенародне обговорення конституційних змін.