24 лютого у місті Конотоп відбудеться марш на честь братів Лузанів. OGOLOSH
24.02.2016 року за ініціативи Конотопської міської організації  ВО “Свобода” традиційно відбудеться марш на честь останнього бою командувачів Конотопського загону УПА братів Лузанів.
Смолоскипна хода буде проходити від залізничного вокзалу до пам’ятника Т.Г.Шевченка на площі Миру, де відбудеться мітинг.
Початок – о 17:00 годині. Збір учасників – на площі біля залізничного вокзалу міста о 16.30.

Для довідки: Брати Лузани – Олександр та Іван – були командувачами потужного загону УПА, який до весни 1948 року постійними партизанськими бойовими діями забезпечував жителям Конотопа та Конотопському і Кролевецькому районам захист від комуно-більшовицької орди, а до осені 1943 р. – захист від німецько-фашистського окупанта. Останній бій братiв Лузанiв відбувся в селі Озаричі Конотопського району. З цього бою вони вийшли живими, але одного з них пiзнiше було вбито найманцем НКВС, а iншого взято в полон. У засланнi вiн пробув до розпаду СРСР. Пройшовши стiльки випробувань, вiн не зламався i помер своєю смертю у будинку перестарiлих у Кролевцi у 2001 роцi.

Закликаємо всіх жителів міста долучитися до маршу на честь братів Лузанів!